CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

În primul trimestru din 2024, câmpinenii au plătit impozite de aproape 10 milioane lei

- Actualitate -

În primul trimestru din 2024, câmpinenii au plătit impozite de aproape 10 milioane lei

31 martie 2024 a fost primul termen scadent de plată pentru impozitele locale, atât pentru persoanele fizice, cât și pentru cele juridice. În plus, cei care și-au achitat integral obligațiile fiscale au beneficiat de o reducere de 10%.

Până la acest termen, la Câmpina, contribuabilii persoane fizice au plătit impozite însumând 9.265.000 lei, ceea ce reprezintă 77,41% din totalul de plată. Din această sumă, 272.000 lei, adică 3%, o reprezintă restanțele la bugetul local.
De la persoanele juridice s-au încasat 5.306.000 lei, reprezentând 88,01%, iar din această sumă, 387.000 lei, adică 7,3%, sunt restanțele recuperate din anii anteriori.


18 Apr 2024 11:14 1835 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
951 vizualizari 29 May 2026 22:39 Președintele CS Câmpina, Adrian Stoican, a fost arestat preventiv pentru 30 zile

Președintele CS Câmpina, Adrian Stoican, a fost arestat preventiv pentru 30 zile

Instanța din cadrul Judecătoriei Câmpina a admis vineri seara propunerea Parchetului privind arestarea preventivă a președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, pentru 30 de zile. 

citeste mai mult
1362 vizualizari 29 May 2026 20:26 La Câmpina, au fost montate stații de încărcare pentru autovehicule electrice

La Câmpina, au fost montate stații de încărcare pentru autovehicule electrice

În cadrul unui proiect mai amplu, cu fonduri europene, care presupune eficientizarea energetică a trei blocuri, inclusiv panouri fotovolatice și montarea de stații de încărcare auto, zilele trecute au apărut primele stații de încărcare pentru autovehicule electrice.

citeste mai mult
1618 vizualizari 29 May 2026 12:53 Valentin Crețu a ridicat o problemă serioasă: parcările care blochează accesul mijloacelor de intervenție în multe blocuri din Câmpina

Valentin Crețu a ridicat o problemă serioasă: parcările care blochează accesul mijloacelor de intervenție în multe blocuri din Câmpina

„Diversele” de la finalul fiecărei ședințe ordinare a Consiliului Local Câmpina au devenit un loc de bălăcăreală, prilejul unora doar de a se auzi, de a-și „crea” material pentru atacuri viitoare ale adversarilor politici. Rar se mai întâmplă să auzim din partea aleșilor locali probleme concrete.

citeste mai mult
1033 vizualizari 29 May 2026 10:03 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. ”Un bloc ANL cu chirie pentru tineri este o prioritate”

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. ”Un bloc ANL cu chirie pentru tineri este o prioritate”

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV