Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine realizată duminică dimineață pe Aleea Zimbrului, din cartierul Câmpinița.
Lovită și abandonată... această mașină zace de luni bune în același loc de pe Aleea Zimbrului, după cum ne-a precizat cititorul nostru. ”Un morman de fiare, care este un real pericol inclusiv pentru copiii locuitorilor din zonă. Poliția Locală a fost anunțată, dar, din păcate, nu s-a luat nicio măsură”, a mai adăugat cititorul nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

În cursul zilei de joi, 9 aprilie, primarul Irina Nistor a anunțat în cadrul unei declarații de presă că se află în consultare publică proiectul bugetului local al municipiului Câmpina pentru anul 2026.

În cadrul unei declarații de presă susținută la sediul Primăriei Câmpina, primarul Irina Nistor a prezentat situația corecțiilor aplicate de organismele de control al lucrărilor cu fonduri europene, în valoare totală de peste 431.000 lei, la proiectul privind eficiența energetică a Spitalului Municipal Câmpina.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis un scurt filmuleț realizat de o cameră de bord, în dimineața zilei de marți, 7 aprilie.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă în această dimineață pe un trotuar din zona centrală a Câmpinei, pe Strada Mihail Kogălniceanu.