În urmă cu mai multe zile, pe unul dintre peroanele Gării Câmpina a fost găsit într-o baltă de sânge un bărbat. Este vorba de un câmpinean, fost polițist, Bogdan Deftu, în vârstă de 50 ani.
Cazul a fost preluat, conform atribuțiilor, de Poliția Transporturi Feroviare (TF), dar polițiștii câmpineni sunt foarte îngrijorați pentru soarta fostului lor coleg. Internat la Spitalul Județean de Urgență din Ploiești, acesta se zbate efectiv între viață și moarte, rănile la cap fiind grave.
În lipsa unei comunicări oficiale din partea autorităților, surse apropiate anchetei ne-au mărturistit că încă nu este exclusă nicio variantă - ar fi putut să cadă din tren sau să fie împins. Varianta că ar fi fost lovit nu a fost nici ea eliminată, dar pare mai puțin probabilă, după ce camerele de supravghere din Gara Câmpina nu au surprins imagini care să conducă la susținerea acestei ipoteze.
În cursul zilei de luni, 17 martie, a transmis și Poliția Prahova un comunicat pe acest subiect, susținând că ”bărbatul ar fi căzut din tren la plecarea acestuia din stație. Până la acest moment, nu sunt indicii de comitere a vreunei fapte cu violență”.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

195 de contestații au fost depuse la liceele câmpinene după primele rezultate ale bacalaureatului 2026.

Salvamont Prahova a încheiat o săptămână dificilă, care a inclus și trei evenimente cu tot atâtea persoane decedate.

La grădinița din cartierul Uniunea Europeană se lucrează de zor la suprafața acoperită cu pavele din curtea instituției.

Echipaje de intervenție acționează pentru salvarea a patru persoane care practicau alinismul în zona Albișoara Brânei din Bucegi. Conform primelor informații, acestea s-au prăbușit aproximativ 10 metri după ruperea corzii de asigurare. (Știre în curs de actualizare)