UPDATE - Trupul neînsuflețit al lui Doru Cârciu va fi depus începând de luni, ora 14.00, la Capela Marin (la Linie), iar înmormântarea va avea loc marți, ora 13.00 la Biserica Sf. Treime (de la Piață).
Puțin înainte de ora 6.00, în dimineața zilei de duminică, 7 iulie 2024, pe DN1, pe Centura de Vest a Ploieștiului, a avut loc un tragic accident de circulație soldat cu decesul conducătorului auto.
Am scris despre acest accident cumplit - aici.
Victima accidentului este Doru Cârciu, din Câmpina, în vârstă de 42 ani, patronul societății de protecție și pază Sofprest Protect Security. Familia și cunoscuții săi sunt în stare de șoc. Pe rețelele de socializare curg mesajele de condoleanțe și de susținere la adresa familiei. Doru Cârciu era căsătorit cu fiica fostului ofițer de poliție, Romică Brebeanu, Cătălina, și au împreună o fată.
Condoleanțe familiei! Dumnezeu să-l odihnească în pace!

La data de 8 iunie 2024, în jurul orei 15.20, polițiști din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Valea Doftanei au depistat pe DJ 207 un ATV care circula din direcția localității Șotrile către satul Plaiul Câmpinei.

Avocatul Poporului a transmis Primăriei Câmpina o adresă în care anunță că s-a autosesizat în urma apariției în presă a articolelor privind situația președintelui (suspendat) al CS Câmpina, Adrian Stoican.

Consiliul Județean Prahova a anunțat că miercuri, 10 iunie, vor începe lucrările la podul peste râul Doftana de la Zorile, una dintre intrările în Câmpina, prin care se asigură legătura cu comunele Telega și Brebu.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.