CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Din 30 noiembrie, magia Crăciunului ajunge în parcul de pe Strada Oituz, fostul ”Mițu-Chițu”

- Eveniment -

Din 30 noiembrie, magia Crăciunului ajunge în parcul de pe Strada Oituz, fostul ”Mițu-Chițu”

De câteva zile bune se lucrează intens în parcul de pe Strada Oituz, din Câmpina, parc cunoscut localnicilor sub numele ”Mițu-Chițu”, una dintre fostele sale denumiri.

Mai întâi s-a făcut o curățenie temeinică, apoi au început amenajările... Acum, suntem în măsură să vă anunțăm că din 30 noiembrie, ora 18.00, aici se va deschide un Târg de Crăciun.
O echipă de visători care încă mai cred în magia sărbătorilor și-au unit sufletele de copil și au pregătit o surpriză de neuitat! Anul acesta, parcul devine pentru 30 zile satul fermecat al lui Moș Crăciun - un loc unde bucuria, magia și spiritul sărbătorilor vor fi la ele acasă.
Vizitatorii vor găsi aici un patinoar, un trenuleț magic, ateliere de creație pentru cei mici, ateliere gastronomice cu delicii de sezon, proiecții de filme de Crăciun și multe alte surprize.
Porțile satului lui Moș Crăciun se vor deschide sâmbătă, 30 noiembrie, de la ora 18.00, însă accesul în locație este permis începând cu ora 12.00.


23 Nov 2024 17:40 5709 vizualizari


Comentarii






  • 24.11.2024 21:21 Blinky Parcați la Lidl in parcare.
  • 24.11.2024 13:32 diss Super! Felicitări tuturor celor implicați!👏
  • 24.11.2024 08:28 PICIU GABRIELA Felicitări pentru inițiativă și pentru implicare !
  • 23.11.2024 21:36 Florian nicolae oanea Veniți pe jos
  • 23.11.2024 21:30 Mihai Nastase Va rog..imi poate spune cineva cine este organizator..un nr de contact?
  • 23.11.2024 20:46 Catalin @ Eu! Mergem pe jos...
  • 23.11.2024 18:45 Eu! Foarte frumos, felicitari organizatorilor! O singura problema ramane, unde parcam...?
211 vizualizari 20 Mar 2026 10:40 Concurs pentru elevi dedicat zilei unirii Basarabiei cu România

Concurs pentru elevi dedicat zilei unirii Basarabiei cu România

Pe 27 martie 1918, Basarabia a fost prima dintre provinciile românești care s-a unit cu patria mamă, act finalizat la 1 Decembrie 1918 cu Marea Unire de la Alba Iulia.

citeste mai mult
459 vizualizari 19 Mar 2026 11:07 Tituș Constantin.. altfel, la debutul cu o expoziție de acuarelă

Tituș Constantin.. altfel, la debutul cu o expoziție de acuarelă

Chiar dacă s-a născut la Comarnic, pe 25 ianuarie 1964, Tituș Constantin este considerat câmpinean, aici crescând nu numai din punct de vedere artistic. Este un cantautor de muzică acoustică rock – country – folk, dar datorită experienței artistice acumulate poate aborda cu ușurință și alte genuri - pop, blues, jazz. 

citeste mai mult
513 vizualizari 18 Mar 2026 19:27 „Competențe pentru viitor” - o conferință la Câmpina despre autocunoaștere, carieră și alternative de succes

„Competențe pentru viitor” - o conferință la Câmpina despre autocunoaștere, carieră și alternative de succes

Azami Training a continuat seria conferințelor din cadrul proiectului mai amplu „Pariu cu mintea, viitor fără umbre”, cu o nouă întâlnire cu elevi din liceele câmpinene pe tema „Competențe pentru viitor”.

citeste mai mult
853 vizualizari 18 Mar 2026 11:56 O colecție particulară de 3.600 mărțișoare a fost expusă la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina

O colecție particulară de 3.600 mărțișoare a fost expusă la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina

3.600 mărțișoare, din care peste 70% sunt dinainte de 1989, aceasta a fost expoziția de mărțișoare a medicului câmpinean Roxana Turtureanu, expoziție care a avut loc în aula Colegiului Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV