UPDATE - Reprezentanții HidroPrahova susțin că avaria a apărut urmare a unei automacarale cu care proprietarul din zonă a tăiat brazi și care a atins hidrantul.
Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat la numărul de whatsapp 0733.388.425 o situație care persistă de ceva vreme pe Calea Doftanei.
După cum se poate vedea și din imaginea susprinsă sâmbătă, după lăsarea serii, pe Calea Doftanei, undeva la câteva case după intersecția cu Strada Petru Rareș, pe trotuar curge apă... Și curge așa cum se întâmplă de obicei când este spartă o conductă de alimentare cu apă. Acum, cititorul nostru susține că această situație persistă de aproximativ un an și nimeni nu s-a arătat intetresat până acum să rezolve problema. Poate acum...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

În Parcul Regele Mihai I din centrul municipiului Câmpina va avea loc duminică, 30 noiembrie, de la ora 18.00, momentul mult așteptat al aprinderii luminilor de sărbători.

În jurul orei 20.30, primul tren a trecut cu succes peste noua trecere de pe DN1, de la Movila Vulpii, acolo unde s–a lucrat intens în ultimele zile.

În urmă cu trei zile în zona Țigănești de pe versatul nordic al Munților Bucegi o persoană anunța echipajele Salvamont că este epuizat și suferă de hipotermie.

În cursul dimineții de 26 noiembrie, polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism - Serviciul Teritorial Ploiești, au pus în aplicare patru mandate de percheziție domiciliară, în județul Prahova și în municipiul București, într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de risc.