În acest week-end s-a desfășurat la București primul concurs de atletism din sezonul de iarnă 2022, Cupa ”Romanian Masters Athletics", concurs destinat categoriilor de sportivi sub 20 de ani, sub 18 ani și sub 16 ani. CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, club coordonat de profesor Mihaela Marin, a participat cu opt sportivi, cu care au obținut trei locuri I, patru locuri II, un loc III, două locuri 4 și un loc 5. Toți sportivii și-au realizat recorduri personale ca urmare a pregătirii de iarnă intense.
Iată și rezultatele obținute de sportivii de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina:
Ciprian Costache (antrenor Mihaela Marin) - locul 1, aruncarea greutății, 15,23m;
Eduard Unguroaica (antrenor Jenica Bran) - locul 1, triplusalt, 13,29m;
Eduard Unguroaica (antrenor Jenica Bran) - locul 1, săritura în lungime, 5,90m;
Carol Banu (antrenor Mihaela Marin) - locul 2, aruncarea greutății, 12,39m;
Ștefan Gagiu (antrenor Jenica Bran) - locul 2, triplusalt, 13,67m;
Ștefan Gagiu (antrenor Jenica Bran) - locul 2, săritura în lungime, 6,54m;
Alexandru Tilică (antrenor Jenica Bran) - locul 2, săritura în înălțime, 1,65m;
David Marin (antrenor Mihaela Marin) - locul 3, aruncarea greutății, 9,30m;
Gabriel Văcărescu (antrenor Mihaela Marin) - locul 4, 60mg, 9,14s;
Gabriel Văcărescu (antrenor Mihaela Marin) - locul 4, săritura în înălțime, 1,55m;
Cristian Roșioru (antrenor Mihaela Marin) - locul 5, 60mg, 10,69s.

Echipa de juniori sub 19 ani a CS Câmpina, antrenată de Roberto Opatchi, își reia antrenamentele luni, 29 iunie. De asemenea, s-a stabilit și programul primelor jocuri amicale, programul putând suferi, totuși, unele modificări.

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.