UPDATE - Din păcate, la spital, bărbatul a decedat.
Intervențe dificilă a salvatorilor montani, marți după-amiază, pe Valea Azugii, unde un turist străin a suferit un accident destul de grav.
Potrivit salvatorilor montani, turistul a sărit cu snowmobilul în albia pârâului, suferind mai multe traumatisme, cel mai grav fiind un traumatism cranian, deși bărbatul purta cască. Salvatorii montani i-au acordat primul ajutor medical și l-au scos la drum, ulterior fiind preluat de către o ambulanță SMURD și transportat la spital în stare gravă.
(Foto - Salvamont Prahova)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Discuțiile pe proiecte din cadrul Consiliului Local Câmpina au devenit din ce în ce mai rare, iar atunci când sunt, calitatea lor este din ce în ce mai scăzută...

Asociația Câmpina Curată a lansat petiția "NU JUMULIȚI GÂSCA!", o denumire care ar putea suna amuzant dacă n-ar fi vorba de banii și viitorul firmelor românești.

După o pauză forțată de aproape zece zile, muncitorii au revenit la lucru pe Strada Orizontului, în proiectul derulat de HidroPrahova pentru reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canalizare din Câmpina.

Practic, de aproape un an de când în parcul de pe Strada Oituz (fost ”Mițu-Chițu”) administrația locală a organizat târgul de Crăciun, acest spațiu a fost închis, de fapt, reînchis.