Primăria municipiului Câmpina a anunțat că, în perioada 14-24 mai 2024, Strada Bobâna va fi închisă pe segmentul cuprins între intersecțiile cu străzile Vasile Lucaci și Muscel.
Măsura este luată la cererea firmei care execută lucrarea de extindere a rețelei de canalizare menajeră și are avizul Comisiei Municipale pentru Siguranța Circulației Rutiere.
Ca și în alte situații similare, în caz de urgență se asigură trecerea prin zona de lucru a echipajelor de ambulanță, poliție, pompieri, a mașinilor operatorului de salubritate, a riveranilor și a vehiculelor care realizeză aprovizionarea agenților economici din zona afectată.

Un cititor CâmpianTV.ro ne-a transmis o imagine realizată pe Strada Tineretului din Câmpina.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe se bucură de interes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Timp de două zile (luni și marți), după cum am anunțat deja, Parcarea Centrală din Câmpina va fi închisă pentru a se permite înlocuirea barierei de acces.

Mai mulți cititori ne–au semnalat că pe Strada Oituz se simte un miros extrem de puternic, în urma refulării unei canalizări.