UPDATE - Toate cele șase persoane implicate în accident au fost transportate la spital.
Pe DN1, la km 93+700, pe raza localității Cornu, în apropiere de intrarea în Câmpina, a avut loc duminică în jurul prânzului un accident de circulație.
Au fost implicate două autoturisme, în care se aflau în total șase persoane. Un autoturism era condus de o femeie de 50 de ani, iar celălalt, de un bărbat de 65 de ani. În urma impactului, unul dintre autoturisme s-a răsturnat pe plafon. Conform purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, la fața locului s-au deplasat un echipaj cu o autospecială de stingere, un echipaj cu autospecială de descarcerare și o autospecială SMURD.
Traficul este restricționat în zona respectivă, pe banda de mers Ploiești - Sinaia. Vom reveni.
(Foto - ISU Prahova)

O avertizare cod portocaliu de vreme severă și un mesaj ROALERT au precedat ruperea de nori, care a creat noi probleme la Valea Doftanei, localitate care a mai fost lovită de intemperii violente în această vară.

Poliția a anunțat că în perioada 20 iulie – 24 iulie 2026 vor fi restricții de circulație pe DN1, la km 68+500, în intersecția cu DJ155, pe raza localității Păulești, ca urmare a lucrărilor de montare a unor sensuri giratorii provizorii.

Livia Pisăliță este de astăzi studentă a Universității Naționale de Muzică București. A intrat la Facultatea de Interpretare Muzicală, Secția Canto Clasic, a doua pe listă, cu media 9,42. "Mult peste așteptări", spune Livia, cu modestia care o caracterizează.

Primăria Municipiului Câmpina derulează o etapă importantă în planificarea viitorului transportului local. În acest sens, se pregătește depunerea proiectului „Dezvoltarea mobilității verzi și a transportului public inteligent în Municipiul Câmpina prin achiziția de microbuze electrice”, pentru care este nevoie de realizarea unui studiu de trafic.