În prima parte a zilei de marți 21 ianuarie 2025, în intersecția Bulevardului Carol I cu Strada Sondei din Câmpina au început lucrările de spargere a carosabilului, după care se va interveni la rețeaua de apă pentru remedierea unei avarii.
Este vorba de o avarie pe care am semnalat-o de la finalul anului trecut. În fine, după ce într-una dintre serile trecute, echipajul HidroPrahova specializat în depistarea avariilor s-a asigurat în privința locului exact al intervenției, acum sperăm ca lucrurile să dureze puțin, așa cum s-a întâmplat cu intervenția HidroPrahova la rețeaua de canalizare în intersecția de la Răcitor.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Echipaje de intervenție acționează pentru salvarea a patru persoane care practicau alinismul în zona Albișoara Brânei din Bucegi. Conform primelor informații, acestea s-au prăbușit aproximativ 10 metri după ruperea corzii de asigurare. (Știre în curs de actualizare)

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, a fost din nou pe șantierul drumului surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, care asigură și ieșirea spre DN1.

Consiliul Județean Prahova a aprobat vineri, în ședință extraordinară, repartizarea pe localități a cotei de 6% din impozitul pe venit aferent anului 2026.

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul pentru lucrări de dezinsecție va realiza tratamente specifice în parcurile și zonele verzi din municipiu.