Actualul primar al comunei Telega, social-democratul Costel Brezeanu a câștigat un nou mandat cu 45,31% (1.112 voturi, din totalul celor 2,454 voturi valabil exprimate).
Brezeanu i-a învins în alegeri pe Andreea Olteanu (USR - 24,45%, adică 600 voturi), Constantin Buga (PMP - 20,25%, adică 497 voturi) și Sorin Buga (PNL - 7,21%, adică 177 voturi).

De câteva zile se întâmplă un lucru ciudat și încercăm să înțelegem ce se întâmplă și pe cine deranjăm.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse la capătul Străzii Lacul Peștelui.

La Cluj-Napoca a avut loc vineri, 24 aprilie, competiția WorldSkills pentru brutari, patiseri și preparatori de produse făinoase. La competiție a participat și un grup de elevi și cadre didactice de la Liceul Tehologic „Constantin Istrati” Câmpina.

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a șapte persoane, cercetate pentru trafic de droguri de risc și trafic de droguri de mare risc.