Sâmbătă şi duminică, la Bucureşti, în sala de atletism a Complexului "Lia Manoliu" are loc prima etapă a Campionatului Naţional de Atletism. CSS Constantin Istrati Câmpina a fost reprezentat în prima zi a întrecerilor de doi sportivi, ambii la aruncarea greutăţii, Marius Vasile reuşind să urce pe podium, cu un nou record personal.
Marius Vasile a reuşit chiar la ultia încercare să arunce 14,67m cu bila de 6 kg, un nou recors personal, cu această performanţă clasându-se pe locul al treilea în întrecerea juniorilor I, la numai 30 centimetri de ocupantul primului loc. De asemenea, se cuvine să facem şi precizarea că ocupanţii primelor două locuri au 18 ani, în vreme ce atletul câmpinean are numai 16 ani.
Cel de-al doilea sportiv câmpinean prezent la startul acestei întreceri, Sebastian Oprea, a reuşit să se claseze pe locul al patrulea, cu o aruncare de 12,98m, de asemenea, nou record personal cu bila de 6kg.
Ambii sportivi sunt antrenaţi de prof. Nicolae Pavel, coordonatorul CSS Constantin Istrati Câmpina.

Campionatul județean de juniori a ajuns la finalul sezonului regular. Juniorii sub 19 ani au disputat zece etape, după care urmează, în primăvara anului viitor, play-off-ul și play-out-ul

A fost un meci ca un drum pe un sens unic, câmpinenii conducând partida de la un capăt la celălalt, fără nicio emoție.

Timp de două zile sunt programate jocurile etapei a 14-a din primul eșalon județean.

Meci foarte animat, spectaculos, cu multe goluri - șapte, cu două penalty-uri, două autogoluri, dar, din păcate, cu un rezultat defavorabil formației câmpinene.