La Belgrad, capitala Serbiei, s-a desfășurat la finalul acestei săptămâni ediția a 31-a a SKDUN World Shotokan Karate Championship, competiție la startul căreia s-au aflat și mai muți sportivi de la AIKO Câmpina.
Spre bucuria antrenorului lor Gabriel Timofte, mai mulți sportivi de la AIKO au obținut rezultate de excepție:
Rareș Hodoiu - locul 1 la kata individual tineret; locul 1 la kata echipe juniori;
Robert Dico - locul 1 la duo kata; locul 3 la kata individual copii;
Alexandru Dico - locul 2 la kata individual cadeți.
Este o nouă demonstrație că unul dintre cele mai vechi cluburi de arte marțiale din România - AIKO Câmpina - desfășoară o muncă susținută, asiduă, cu devotament, iar rezultatele nu încetează să apară. Felicitări sportivilor, antrenorului Gabriel Timofte și tuturor celor care au contribuit la aceste frumoase performanțe!

Rar se întâmplă să poți vedea la un meci, chiar și de juniori, o asemenea cădere inexplicabilă, cum a înregistrat CS Câmpina în repriza secundă a partidei de la Ploiești, cu CSM-ul din localitate.

Pe terenul sintetic de la Căminul Petrol, duminică după-amiază s-au întâlnit pentru un ultim meci amical înaintea începerii returului, Sportul Câmpina și CS Cornu II.

Cei mai mici atleți de la CSS "Constantin Istrati" Câmpina au participat la "Cupa Micul Atlet" de la Bacău, care a avut loc sâmbătă, 28 februarie, o competiție interjudețeană foarte disputată și cu o prezență numeroasă a micilor sportivi.

În sala de atletism „Ioan Soter” din București s-au desfășurat Campionatele Naționale de Seniori și Tineret, competiție la care sportivii câmpineni de la CSS „Constantin Istrati” au obținut două medalii.