CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Șase persoane au ajuns la spital, după ce terasa unei vile din Valea Doftanei s-a prăbușit

- Actualitate -

Șase persoane au ajuns la spital, după ce terasa unei vile din Valea Doftanei s-a prăbușit

Un incident mai puțin obișnuit a avut loc duminică după-amiază la Valea Doftanei, la o pensiune. 

Totul s-a întâmplat când mai multe persoane s-au înghesuit pe o terasă pentru a-și face o fotografie moment în care terasa a cedat. Șapte persoane cu vârste cuprinse între 36 și 68 de ani au căzut de la înălțime, șase dintre acestea fiind transportate la spital, cele mai multe cu traumatisme la membrele inferioare sau superioare, la umăr, iar cel mai grav - un traumatism la coloana vertebrală.
Poliția a ajuns și ea la fața locului, efectuând cercetări asupra situației care a dus la producerea acestui incident, fiind deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

(Foto cu caracter ilustrativ)


24 Jul 2022 22:46 4471 vizualizari


Comentarii






393 vizualizari 30 Jun 2026 16:04 De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru, odată cu intrarea în vigoare a prevederilor privind diminuarea personalului.

citeste mai mult
326 vizualizari 30 Jun 2026 12:20 A fost lansată licitația pentru reabilitarea Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare

A fost lansată licitația pentru reabilitarea Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare

A fost nevoie de criza apei din decembrie anul trecut pentru ca autoritățile să conștientizeze importanța reabilitării Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare - Șotrile, aflat în aval de Barajul Paltinu pe râul Doftana.

citeste mai mult
2276 vizualizari 29 Jun 2026 20:18 82 absolvenți ai Școlii de Poliție Câmpina au făcut primul pas pe poarta IJP Prahova

82 absolvenți ai Școlii de Poliție Câmpina au făcut primul pas pe poarta IJP Prahova

Începând de luni, 29 iunie, 82 tineri polițiști, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, au făcut primul pas în cariera lor profesională, alăturându-se colectivului Inspectoratului de Poliție Județean Prahova.

citeste mai mult
1334 vizualizari 29 Jun 2026 20:04 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Consiliul Local va decide viitoarea destinație pentru clădirea fostului Centru Turistic

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Consiliul Local va decide viitoarea destinație pentru clădirea fostului Centru Turistic

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV