Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsaapp 0733.388.425 această imagine suprinsă duminică, 23 iulie, după-amiză, la ora 16.20.
După cum se poate vedea din imgine, conducătorul auto al unui camion a parcat astfel încât a blocat integral trotuarul pe o porțiune importantă. Dacă pe lângă o mașină te mai poți strecura, șoferul acestui camion pare că a fost decis să nu le dea nicio șansă pietonilor, trecând astfel parcarea de pe Strada Bucegi la nivelul următor... Acum, din ce punct de vedere, vă lăsăm pe dumneavoastră să decideți.
Vă reamintim că, dacă surprindeți imagini pe care doriți să le aduceți la cunoștința publicului larg sau a autorităților, ni le puteți transmite pe whatsapp, la numărul 0733.388.425.

După apariția în mai multe rânduri a urșilor în Câmpina, ba în zona Școlii de Poliție - Pictor Grigorescu, ba în zona Oborului - Turnătorie, autoritățile au decis amplasarea unor cuști capcană pentru prinderea acestora.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

„Începând de astăzi, 13 mai, traficul rutier este restricționat pe prima bandă a DN1, sensul de mers dinspre Brașov către Ploiești, pe tronsonul kilometric 99 – 99+550 de metri, pe raza localității Bănești, județul Prahova, pentru a permite efectuarea unor lucrări de refacere și consolidare a părții carosabile”, a anunțat Centrul InfoTrafic.

Zilele trecute, autoritățile județene au anunțat instituțiile din Prahova incluse în programul ”Noaptea Muzeelor”, care se va desfășura sâmbătă, 23 mai.