Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425, aceste imagini surprinse într-una dintre serile trecute pe mai multe străzi din municipiul Câmpina.
Imaginile arată destul de clar gunoaiele strânse peste zi, imaginea fiind una cel puțin dezolantă... În prima imagine este vorba de Strada Castanilor, în cea de-a doua de Strada Schelelor, iar a treia imagine este realizată lângă locul de joacă de pe Strada Rozelor.
Vă reamintim că, dacă surprindeți imagini pe care doriți să le aduceți la cunoștința publicului larg sau a autorităților, ni le puteți transmite pe whatsapp, la numărul 0733.388.425.

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Prahova o avertizare Cod Portocaliu valabilă în intervalul joi, 11 iunie, ora 12.00 - vineri, 12 iunie, ora 10.00.

Prefectul județului Prahova, Daniel Nicodim, a convocat în regim de urgență o întâlnire de lucru cu toți factorii responsabili, după ce Exploatarea Sistemului Zonal Prahova (ESZ) a notificat operatorul regional Hidro Prahova că, pe fondul condițiilor hidrometeorologice, pot apărea scăderi de presiune și, în anumite situații, întreruperi temporare în alimentarea cu apă.

În cursul zilei de joi, 11 iunie, între orele 8.00 și 16.00, la Poiana Câmpina, în zona centrală, pe DJ101P, între subtraversarea căi ferate și Monumentul Eroilor, se vor efectua lucrări la carosabil.

Arestarea preventivă a președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, a ridicat o serie de probleme administrative, care nu au fost deloc simplu de gestionat.