Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o serie de imagini surprinse în mai multe dimineți pe diverse străzi din Câmpina.
După cum se poate observa din imagini, apar tot felul de situații nedemne pentru un oraș european. Nu toți oamenii își scot gunoiul menajer în pubelă, ci în niște saci... Mirosurile atrag câinii, care încep și trag de acești saci. ”Colectarea selectivă” este făcută uneori de animale, care ”selectează” din gunoaie ceea ce mai poate fi... reciclat.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Scoasă la vânzare de OMV Petrom de mai mult timp, clădirea de pe Strada Plevnei, la intersecția cu Strada Ardealului, și-a găsit un nou proprietar - Adamant International School, o școală creștină privată din Câmpina.

Există o vorbă veche cu căciula pe care ne-o furăm singuri și pare că asta se întâmplă acum și la Câmpina, pe Strada Orizontului.

Inspectoratul Școlar Județean Prahova a dat publicității lista posturilor de director și director adjunct de la unitățile de învățământ pentru care se va organiza în această toamnă concurs.

Până la deschiderea și operaționalizarea Centrului de Colectare a Deșeurilor prin Aport Voluntar, la Câmpina vor mai funcționa platformele pentru deșeurile voluminoase, situate pe Aleea Parcului și Aleea Arinului.