Echipă de rugby tag a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” din Câmpina au câștigat faza regională a Olimpiadei Sportului Școlar la această disciplină sportivă.
Calificată în premieră la această fază a Olimpiadei Sportului Școlar, echipa mixtă de liceu a colegiului câmpinean, antrenată de profesorul Bogdan Neagu, a câștigat faza regională, care a avut loc vineri, la Slobozia, în județul Ialomița.
În urma câștigării fazei regionale, echipa colegiului câmpinean nu a obținut numai un frumos trofeu, ci și calificarea la faza națională, care va avea loc la Buzău în săptămânile următoare.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!
La finalul acestei săptămâni începe o nouă ediție de campionat la nivelul Ligilor a 4-a și a 5-a din campionatul județului Prahova.
Echipele de handbal feminin juniori II și IV ale CS Câmpina vor participa începând cu finalul acestei săptămâni la un puternic turneu internațional la Brașov - Funsports Cup.
În perioada 19-24 august, la Complexul Olimpic de Natație de la Otopeni va avea loc Campionatul Mondial pentru juniori.
NFC Academy București se află în cantonament la Câmpina, iar duminică dimineață a disputat un meci amical cu Sportul Câmpina, ultima repetiție înaintea începerii campionatului pentru echipa lui ”Mara” Ciobotaru.