CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Incident în trafic, la Câmpina. Trei tineri acuzați că au vandalizat un stâlp și le-au vorbit urât celor care îi certau pentru gestul lor

- Actualitate -

Incident în trafic, la Câmpina. Trei tineri acuzați că au vandalizat un stâlp și le-au vorbit urât celor care îi certau pentru gestul lor

În cursul zilei de miercuri, 19 martie 2025, la intersecția străzilor Ana Ipătescu și Toma Ionescu din Câmpina, a avut loc un incident mai puțin obișnuit.

Unul dintre cei mai implicați a fost chiar un cititor CâmpinaTV.ro, care ne-a relatat și incidentul și ne-a oferit și imaginea celor trei tineri implicați.
”Stâlpul lângă care se aflau cei trei tineri este prevăzut cu acel dispozitiv cu ajutorul căruia poți grăbi culoarea verde. Cei trei ne-au revoltat enorm când au început să lovească pe rând cu picioarele în dispozitiv. Culmea, prima care a dat a fost fata. Când le-am atras atenția să folosească mâna și să apese dispozitivul, ne-au vorbit foarte urât. Nu am vreo nădejde de la autorități, dar poate văd părinții acestor copii și îi vor învăța cum trebuie să se poarte”, ne-a transmis cititorul nostru.
Acum, prezentăm doar acest punct de vedere, dar poate sunt camere de supraveghere în această intersecție, care să fi surprins și acest incident, astfel încât să se poată lua și unele măsuri.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


20 Mar 2025 19:45 4060 vizualizari


Comentarii






  • 22.03.2025 12:53 Bogdan @Elena,am terminat Forestier științele naturii,tastatura e mai veche în caz ca ma faceți agramat.Ma ia groaza sa îmi fie un astfel de tânăr sef pe viitor.Tara are nevoie și de locatari.La casa științei avea upg cândva secție...ce a fost Campina și unde suntem acum,specialiști în petrol nu mai calificam,lăcătuși nu ca vor muncii robotii în locul nostru.Viitorul e sumbru,pădurile le am taiat
  • 22.03.2025 12:05 Dora Dudău Adolescenții pot avea astfel de porniri când sunt in grup, indiferent de educație, dar este obligatoriu să nu fie ignorate, nici de părinți, nici de autorități. Nu putem blama școala pentru orice, nu poate înlocui educația familială/supravegherea/bunul simț
  • 22.03.2025 07:44 Elena Dragă domnule Bogdan, după textele postate, fără logică, pline de greșeli gramaticale și de punctuație, tind să trag concluzia că și dvs. tot la Mecanic sau Petrol ați terminat.... Poate!
  • 21.03.2025 21:52 Bogdan Pretenții.Ce fel de persoane sunt părinții acestor tineri? Ce sa te educe scoala,vrei performanta,iei meditații în privat.Nu este ceva rău să nu poți sa ai capacitate intelectuala,vorba lui Ion Creanga: când vad unul mai prost ca mine,treapta inima de bucurie.Cand unii sub nivelul tău ajung unde ajung în viata,te mai naști egal?Tupeul primează,sa fii din familie de bani gata,sunt părinți abia își permit sa tina în liceu,dacă mai are și 2 copii!
  • 21.03.2025 20:53 Cetățeanul Educație, bun simț, egale cu zero. Sunt excepții. Dar puține. Pe părinți nu ii interesează (sunt și excepții), la școală majoritatea cadrelor didactice sunt cu ochii pe calendar sa vina ziua de salariu. Iar acei profesori care se implica, sunt puși la colț. Dacă un cadru didactic ia masuri, este mustrat, pedepsit. Elevul dacă ii da o palma la profesor se spune ca trebuie iertat. Vai de ea Românie, ce viitor ai.
  • 21.03.2025 08:29 Geomar Cunosc zona locuiesc in apropiere, marele lor noroc a fost că nu i-am intalnit , deoarece le explicam si le arătam cum trebuie să te comporți la semafor, fără să distrugi , referitor la modul cum au vorbit gândiți-vă cum era dacă era o persoanaă mai in vârstă. La școală nu prea îi mai invață comportamentul in societate dar pot fii pedepsiți in multe alte moduri care să-i aducă pe calea cea bună si să le aducă aminte cum trebuie să te comporți.
  • 21.03.2025 08:14 Geomar Trebuie identificați, găsiți părinții si amendați pentru faptele copiilor lor iar copii exmatriculați din școala unde învață pentru comportament neadecvat în societate.
  • 20.03.2025 23:28 Bogdan Sa nu îmi spuneți ca tinerii învață la Mec 2 sau la Petrol.Dir Mec 2 prietenu lu Moldoveanu,dir Energeticului prieten cu Tiseanu de combinații.Atat Mec 2 cât și Petrol desființate.Aveti copii,alegeți Grigorescu sau dații la Ploiești.Sau vb lu mos Enache ex Consilier: în scoli și licee se bea și se consuma droguri pe rupte.Conducerile interesate sa cotizeze la partide.Asta înțeleg unii prin democrație,acești oameni cu probleme sunt liberi iar în spitale zac mulți bolnavi închipuiți precum judecătorul de la Pitești,etc
1151 vizualizari 25 Jun 2026 10:41 La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

citeste mai mult
2127 vizualizari 25 Jun 2026 00:11 O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

În mai multe zone din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

citeste mai mult
1621 vizualizari 24 Jun 2026 22:07 Accident la Poiana Câmpina. O tânără a ajuns la spital

Accident la Poiana Câmpina. O tânără a ajuns la spital

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 24 iunie 2026, cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Județean 100E (strada Proviței), în localitatea Poiana Câmpina spre Provița de Jos.

citeste mai mult
2275 vizualizari 24 Jun 2026 21:14 16 clădiri și terenuri din Câmpina sunt supraimpozitate din cauza mizeriei și degradării

16 clădiri și terenuri din Câmpina sunt supraimpozitate din cauza mizeriei și degradării

Consiliul Local Câmpina a început de mai mulți ani să aprobe hotărâri de supraimpozitare a unor imobile - clădiri și terenuri, care sunt foarte degradate, sunt pline de mizerie și au un aspect dezolant.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV