Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 câteva imagini surprinse în aceste zile pe Strada 1 Mai.
Este vorba de parcarea din spatele magazinelor de pe Strada 1 Mai, pe aleea dintre bloc și Casa Pecici. Aici, primul loc de parcare, chiar din spatele magazinelor, a devenit o adevărată toaletă publică și un loc de aruncat gunoaie. Mai ales când este cald, mirosul este insuportabil. Ca o ironie, chiar pe gardul din spatele magazinului este o tablă pe care scrie ”Aruncarea gunoaielor interzisă”, dar aceasta este atât de murdară încât pare mai mult o invitație la a arunca gunoaie în această zonă.
Și, cel mai grav, nimeni nu face nimic...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.
Consiliul Județean Prahova a aprobat, în ședința extraordinară de luni, 30 iunie, repartizarea pe localități a sumei de 43.654.000 lei.
Inspectoratul Județean de Poliție Prahova informează participanții la trafic instituirea unor restricții de circulație pe DN1, în zilele următoare.
Pompierii din Câmpina și Băicoi au intervenit în cursul zilei de luni, 30 iunie, la un incendiu izbucnit într-un apartament dintr-un bloc de pe Strada Republicii din orașul Băicoi.
În jurul prânzului, la Comarnic, pe DN1, a avut loc un accident rutier.