CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

O gospodărie a fost mistuită de flăcări la Melicești. O femeie de 87 ani a ajuns la spital

- Actualitate -

O gospodărie a fost mistuită de flăcări la Melicești. O femeie de 87 ani a ajuns la spital

În noaptea de sâmbătă spre duminică, pompierii din Câmpina au avut de luptat cu flăcările la un incendiu puternic, izbucnit la o gospodărie din satul Melicești, comuna Telega.

Apelul la 112 a venit în jurul orei 23.30, anunțând producerea unui incendiu la o locuință din satul prahovean Melicești. Imediat, la fața locului au fost mobilizate două autospeciale de stingere, o autocisternă și o ambulanță SMURD. 
La sosirea echipajelor de pompieri, incendiul se manifesta generalizat la o casă și anexele aferente pe o suprafață de aproximativ 160 mp.
Pompierii au depus eforturi pentru localizarea incendiului, astfel încât acesta să nu afecteze vecinătățile. O bătrână în vârstă de 87 ani a fost asistată la fața locului de paramedicii SMURD, deoarece a suferit un atac de panică, ulterior fiind transportată la CPU Câmpina pentru investigații suplimentare. 
Incendiul a fost lichidat, dar pompierii încă lucrează la fața locului pentru înlăturarea efectelor negative ale incendiului. Ulterior, va fi stabilită cauza probabilă de incendiu, a transmis purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova.

(Foto cu caracter ilustrativ)


17 Nov 2024 08:33 2156 vizualizari


Comentarii






566 vizualizari 24 Jul 2026 15:37 Doi elevi ai Liceului Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina sunt dispăruți și căutăți de autorități

Doi elevi ai Liceului Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina sunt dispăruți și căutăți de autorități

Doi copii sunt dați dispăruți și căutați de autorități. Ambii sunt elevi ai Liceului Tehnologic „Constantin Istrati” Xâmpina.

citeste mai mult
1179 vizualizari 24 Jul 2026 14:00 Luni, 27 iulie, va fi oprită apa în Câmpina în mai multe zone

Luni, 27 iulie, va fi oprită apa în Câmpina în mai multe zone

HidroPrahova informează că, în municipiul Câmpina, vor fi executate lucrări de investiții pentru înlocuirea unui tronson al conductei de alimentare cu apă, în intersecția străzilor Orizontului cu Sălaj. Intervenția este necesară pentru creșterea siguranței și eficienței în exploatarea sistemului de distribuție.

citeste mai mult
360 vizualizari 24 Jul 2026 10:30 Colectare selectivă, naturală sau doar... nesimțire?

Colectare selectivă, naturală sau doar... nesimțire?

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o fotografie, surprinsă în această dimineață în cartierul Turnătoriei, undeva între blocurile din acest cartier.

citeste mai mult
822 vizualizari 23 Jul 2026 21:38 A mai trecut o zi. Autoritățile din Telega nu se sinchisesc că zeci de oameni sunt în continuare izolați!

A mai trecut o zi. Autoritățile din Telega nu se sinchisesc că zeci de oameni sunt în continuare izolați!

Zeci de oameni din Telega sunt în continuare izolați, după ce apele pârâului Mislea, care traversează satul Telega Vale, au făcut impracticabilă singura cale de acces spre acele gospodării.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV