La sediul Asociației Județene de Fotbal Prahova a avut loc, luni după-amiază, tragerea la sorți pentru stabilirea programului Ligii A Prahova.
Iată cum va arăta prima etapă, programată în week-end-ul 23-25 august:
FC Bănești - Petrolul 95 Ploiești
CS Valea Călugărească - Teleajen Văleni
Avântul Măneciu - CS Cornu
Tineretul Gura Vitioarei - CS Brazi
CS Mănești - CSO Boldești
AFC Brebu - Progresul Drăgănești
Progresul Bucov - Petrosport Ploiești
CSO Comarnic - Unirea Cocorăștii Colț
CS Vărbilău - CS Câmpina

Pe un circuit amenajat în zona localității Mărăcineni, din județul Buzău, a avut loc zilele trecute Cupa „Enduroland”, ediția a II-a, concurs care a contat și ca primă etapă a Campionatului Regional de Endurocros al Zonei Est.

În play-off-ul campionatului județean de juniori sub 19 ani, CS Câmpina (antrenor Roberto Opatchi) s-a deplasat duminică la Urlați, pentru meciul cu formația locală Unirea.

Într-o nouă etapă a Campionatului Național de Handbal Feminin pentru juniori II, CS Câmpina a jucat în deplasare, în fața formației CSS 6 București.

CS Câmpina a jucat al cincilea meci în 48 de ore, după victoriile de vineri, de sâmbătă (două meciuri) și de duminică dimineață. Duminică după-amiază a jucat finala turneului euro-regional cu CS Aricești.