CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Termenul limită de înscriere la Școala de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina a fost prelungit

- Actualitate -

Termenul limită de înscriere la Școala de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina a fost prelungit

Pe 14 mai 2024 ar fi trebuit să se termine procesul de depunere a înscrierilor, în format electronic, pentru candidații la instituțiile de învățământ postliceal din cadrul Ministerului Afacerilor Interne, inclusiv la Școala de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina.

Acest termen a fost prelungit cu două zile, astfel încât cererile de înscriere se vor primi în format electronic până joi, 16 mai 2024.
Celelalte prevederi ale calendarului de admitere aprobat la nivel de minister rămân nemodificate, cel puțin deocamdată, astfel că, potrivit acestuia, în perioada 25-31 mai, pe centre, are loc testarea aptitudinilor fizice, pe 15 iunie este proba de evaluare a cunoștințelor, iar în perioada 19 iunie - 12 iulie are loc examinarea medicală.
Vă reamintim că, pentru Școala de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” Câmpina, la această sesiune de admitere au fost scoase la concurs 1.340 locuri.


15 May 2024 19:46 2281 vizualizari


Comentarii






231 vizualizari 08 Feb 2026 21:59 Echipa de robotică Undefined Câmpina, premiată la First Tech Challenge

Echipa de robotică Undefined Câmpina, premiată la First Tech Challenge

La Sala Sporturilor "Olimpia" din Ploiești a avut loc, la finalul săptămânii, etapa regională sud-est a Campionatului First Tech Challenge, una dintre cele mai importante competiții de robotică din România.

citeste mai mult
399 vizualizari 08 Feb 2026 08:51 DN1, șoseaua din România cu cele mai multe accidente rutiere grave în anul 2025

DN1, șoseaua din România cu cele mai multe accidente rutiere grave în anul 2025

Din păcate, anul 2025 a însemnat pentru DN1, care traversează și Prahova, de la sud la nord, anul în care s-au produs cele mai multe accidente rutiere grave.

citeste mai mult
12423 vizualizari 07 Feb 2026 11:29 Consiliul Județean și șapte localități din Prahova au primit peste un milion lei prin PNRR, la începutul acestei luni

Consiliul Județean și șapte localități din Prahova au primit peste un milion lei prin PNRR, la începutul acestei luni

Pe 3 februarie, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a efectuat o nouă plată pentru proiecte derulate prin PNRR. În județul Prahova s-au plătit 1.049.590 lei către Consiliul Județean și alte șapte localități.

citeste mai mult
781 vizualizari 06 Feb 2026 21:48 Un prahovean a fost arestat și va fi cercetat în Germania pentru comiterea a 15 furturi deosebit de grave

Un prahovean a fost arestat și va fi cercetat în Germania pentru comiterea a 15 furturi deosebit de grave

Un prahovean a fost reținut pe 26 ianuarie, iar pe 6 februarie, Curtea de Apel Ploiești a încuviințat predarea acestuia către autoritățile din Germania.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV