În această seară, în jurul orei 18.00, a fost anunțată producerea unui incendiu la o locuință din Comarnic.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova, la locul indicat, un imobil de pe Strada Eternității, au fost mobilizate echipaje de pompieri din cadrul Punctului de Lucru Comarnic și Detașamentului Câmpina, cu un total de patru autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.
La sosirea echipajelor de intervenție, incendiul se manifesta la nivelul etajului locuinței, pe o suprafață de aproape 100 mp. Deoarece exista informația conform căreia o persoană ar fi fost surprinsă de incendiu, au fost constituite echipe de căutare-salvare și s-a intrat în imobilul afectat. Din nefericire, pompierii au găsit trupul carbonizat al unui bărbat în vârstă de aproximativ 45 ani. Incendiul este lichidat, pompierii lucrând pentru îndepărtarea efectelor negative ale acestuia.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

De câteva zile se întâmplă un lucru ciudat și încercăm să înțelegem ce se întâmplă și pe cine deranjăm.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse la capătul Străzii Lacul Peștelui.

La Cluj-Napoca a avut loc vineri, 24 aprilie, competiția WorldSkills pentru brutari, patiseri și preparatori de produse făinoase. La competiție a participat și un grup de elevi și cadre didactice de la Liceul Tehologic „Constantin Istrati” Câmpina.

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a șapte persoane, cercetate pentru trafic de droguri de risc și trafic de droguri de mare risc.