Floricon Salub anunță că în perioada sărbătorilor de iarnă intervin unele modificări în programul de colectare a deșeurilor menajere de la populație și agenți economici în Câmpina și localitățile învecinate. 25 decembrie 2018 și 1 ianuarie 2019 sunt zile libere, iar acolo unde ar fi trebuit ridicat gunoiul în aceste zile, programul a fost modificat.
Câmpina și Băicoi
- 25 decembrie 2018 – zi liberă, colectarea deșeurilor menajere se va efectua pe 22 decembrie 2018
- 1 ianuarie 2019 – zi liberă, gunoiul va fi ridicat pe 29 decembrie 2018
Provița de Sus și Provița de Jos
- 25 decembrie 2018 – zi liberă, colectarea deșeurilor menajere se va efectua pe 26 decembrie 2018
- 1 ianuarie 2019 – zi liberă, gunoiul va fi ridicat pe 2 ianuarie 2019
Breaza și Comarnic
- 25 decembrie 2018 – zi liberă, colectarea deșeurilor menajere se va efectua pe 28 decembrie 2018
- 1 ianuarie 2019 – zi liberă, gunoiul va fi ridicat pe 4 ianuarie 2019
În restul zilelor programul de colectare a deșeurilor se va desfășura normal.

Ministerul Educației a publicat marți după-amiază rezultatele la Evaluarea Națională, examen la care absolvenții clasei a VIII-a de la școlile câmpinene s-au descurcat bine.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Miercuri, 1 iulie, este data de la care crește valoarea amenzilor, odată cu mărirea salariului minim brut, față de care se raportează și punctul de amendă.

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru, odată cu intrarea în vigoare a prevederilor privind diminuarea personalului.