Cursurile se vor desfășura după program normal, la toate unitățile de învățământ din județ, de joi, 12 ianuarie 2017. Anunțul este oficial și a fost făcut de Inspectoratul Școlar Prahova. Așadar, mâine se învață.
Decizia luată de Inspectoratul Școlar are la bază faptul că la nivelul județului nu există drumuri blocate, iar codul galben de ninsoare și viscol nu a fost prelungit. Se va ieși de sub incidența acestuia la ora 21.00 (în această seară). Totuși, în cazul în care există părinți care nu doresc să-și lase copiii la școală din cauza vremii, ei se pot adresa învățătorilor sau profesorilor diriginți pentru motivarea absențelor.

La intrarea pe Aleea Zânelor din Câmpina a apărut un indicator rutier montat pe un stâlp care împiedică accesul autoturismelor pe trotuare.

În urmă cu puțin timp, pe DN1, în apropierea localității Băicoi, a avut loc un accident rutier spectaculos.

Polițiștii prahoveni au pus în executare, în dimineața zilei de 4 martie 2026, patru mandate de percheziție domiciliară, în mai multe locații din județul Prahova, într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de tâlhărie.

Un incendiu puternic a izbucnit în această noapte, în jurul orei 1.00, în localitatea Dițești, din comuna Filipeștii de Pădure.