Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă vineri, 6 septembrie, în jurul orei 10.00, pe Strada 1 Mai din centrul municipiului Câmpina.
După cum se poate vedea din imagine, într-o zonă superaglomerată cu mașini deja parcate pe una dintre laturile drumului, conducătorul auto al dubiței albe a găsit de cuviință să parcheze sub indicator, foarte puțin urcat pe trotuar, atât cât i-au permis stâlpișorii montați acolo. Fără cuvinte...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis câteva imagini surprinse în parcarea Centrului comercial Kaufland din zona de sud a localității.

Și municipiul Câmpina se află până miercuri la prânz sub incidența codului roșu hidrologic, astfel că una dintre măsurile luate de administrație a fost asigurarea permanenței la Poliția Locală, pentru monitorizarea situației.

Urmare a manifestării fenomenelor meteo prognozate pentru județul nostru, până la această oră cele mai afectate localități sunt Păulești și Filipeștii de Târg, unde pompierii militari acționează pentru evacuarea apei din gospodării/ locuințe.

În cursul zilei de marți, 21 iulie, forțele de intervenție mobilizate în sprijinul ISU Prahova și-au încheiat misiunile desfășurate în localitățile Bușteni și Breaza, în contextul gestionării efectelor fenomenelor hidrometeorologice.