La Valea Călugărească, echipierii CSC au reușit printr-un joc foarte bun să mai șteargă din impresia etapei precedente, care a adus o înfrângere neașteptată, mai ales prin proporțiile scorului.
Câmpinenii au dominat cu autoritate partida de la Valea Călugărească, pe lângă cele două goluri, marcate de Bobeică (min. 12 - penalty) și Băcioiu (min. 83), mai având alte două bare și multe, multe alte ocazii.
Antrenorii Claudiu Dumitrescu și Mugurel Dedu au trimis în teren următoarea formulă: Nedelcu - Nichifor, Bărcănescu, Bej, Prodan, Petrescu (60 Hide), Dedu, Bobeică (65 Iancu), Manole (80 Cl. Dumitrescu), Băcioiu. G. Dumitru (46 Văcărescu).
Sâmbăta viitoare, pe teren propriu, CS Câmpina va întâlni formația CS Bucov.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Parcul Mini Soceram de pe Strada Schelelor a fost plin sâmbătă dimineață, înaintea Crosului Câmpina Curată.

Ultima reprezentație a ediției de campionat 2025-2026 a fost pentru CS Câmpina un meci pe teren propriu cu CS Cornu, formație care s-a duelat până în urmă cu numai câteva etape pentru fotoliul de lider.

Primul eșalon județean a ajuns la final, la acest sfârșit de săptămână fiind programate jocurile ultimei etape.

Câmpina are o frumoasă tradiție în fotbalul juvenil, de la regretatul Gicuță Ionescu încoace lista celor efectiv dedicați ca antrenori în fotbalul juvenil fiind una impresionantă. Cel mai nou nume pe această listă este Daniel Dogaru care, la numai 31 ani, are o frumoasă perspectivă.