CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Accident la ieșirea din Câmpina spre DN1. Două persoane, între care un copil de șase ani, au ajuns la spital

- Actualitate -

Accident la ieșirea din Câmpina spre DN1. Două persoane, între care un copil de șase ani, au ajuns la spital

Un accident de circulație a avut loc duminică după-amiază la ieșirea din Câmpina spre DN1, la km 94+700, pe raza comunei Cornu. Din informațiile furnizate de purtătorul de cuvânt al IJP Prahova, un bărbat de 63 de ani, care se deplasa dinspre Câmpina către DN 1, cu intenția de a vira la stânga, către Ploiești, posibil pe fondul neacordării priorității de trecere, a pătruns în intersecție și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie, în vârstă de 31 de ani, care circula pe sensul Ploiești - Brașov.

Conform aceleiași surse, au rezultat patru victime, respectiv o femeie și un minor (6 ani) din autoturismul care circula pe DN1 și conducătorul auto împreună cu o pasageră din celălalt autovehicul. Femeia și copilul de șase ani au fost transportați la spital de către un participant la trafic, până la sosirea echipelor de intervenție. Alte trei persoane din cele două autoturisme au fost asistate medical la fața locului. ISU Prahova a acționat la fața locului cu un echipaj de stingere, unul de descarcerare și o ambulanță Smurd.
Conducătorii autoturismelor implicate în accident au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Traficul s-a desfășurat dirijat timp de aproximativ o oră până la finalizarea cercetărilor și a intervenției la fața locului.


05 Jul 2020 18:06 6287 vizualizari


Comentarii






  • 05.07.2020 20:17 Laura La care spital? Ca parca nu mai aveam spital...
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
405 vizualizari 04 Jun 2026 20:14 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. ”În ultimii șase ani au fost zece licitații pentru ștrand. Am transmis o informare Consiliului Local...”

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. ”În ultimii șase ani au fost zece licitații pentru ștrand. Am transmis o informare Consiliului Local...”

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
607 vizualizari 04 Jun 2026 18:38 Fostul sediu administrativ al Turnătoriei Câmpina - degradare, geamuri sparte, un loc părăsit de oameni și invadat de porumbei

Fostul sediu administrativ al Turnătoriei Câmpina - degradare, geamuri sparte, un loc părăsit de oameni și invadat de porumbei

Din toata Turnătoria Câmpina, acum a mai rămas doar sediul administrativ. Imaginea este dezolantă - pereți negri, geamuri sparte, un loc invadat de porumbei. Atât a mai rămas din una dintre mândriile industriale ale Câmpinei...

citeste mai mult
307 vizualizari 04 Jun 2026 15:05 După trei ani, Electrica a schimbat un stâlp crăpat pe Strada Toma Ionescu

După trei ani, Electrica a schimbat un stâlp crăpat pe Strada Toma Ionescu

Sunt aproape trei ani de când am semnalat existența unui stâlp din beton crăpat, dar nu crăpat doar puțin, ci cât să poți băga o țigară în acea crăpătură.

citeste mai mult
1437 vizualizari 04 Jun 2026 09:48 Percheziții în Prahova într-un dosar de vânzare a unor autoturisme furate, cu un prejudiciu de peste 800.000 euro

Percheziții în Prahova într-un dosar de vânzare a unor autoturisme furate, cu un prejudiciu de peste 800.000 euro

În cursul dimineții de joi, 4 iunie 2026, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din Inspectoratul Județean de Poliție Prahova, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism - Serviciul Teritorial Ploiești, au pus în executare 30 de mandate de percheziție în județele Prahova, Ialomița, Argeș, Teleorman, Bistrița-Năsăud și municipiul București, la domiciliile unor persoane fizice și sediile unor societăți comerciale, într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de constituirea unui grup infracţional organizat,  înșelăciune, fals material în înscrisuri oficiale și uz de fals.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV