Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 câteva imagini surprinse pe 22 decembrie, pe spațiul viran din apropierea intrării în Cimitirul ”Lumina”, din cartierul Slobozia.
Cititorul nostru era realmente revoltat că s-a putut întâmpla așa ceva și își arăta dezamăgirea că limitele tehnologiei nu pot permite fotografiilor să aibă și... miros. Sau poate că este mai bine, pentru că astfel vi s-ar fi întors stomacul pe dos. Acum, nu știm exact cine a făcut acest lucru, dar este absolut condamnabil... Mai mult, conducătorul auto al vidanjei a demonstrat că nu are un minim respect nici pentru morți, nici pentru vii...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

La ora 21.05, în seara zilei de marți, 4 noiembrie, Centrul InfoTrafic al Poliției Române a anunțat că se circulă îngreunat pe DN 1 Ploiești – Câmpina, în zona localității Bănești, unde se efectuează cercetări pentru determinarea împrejurărilor în care un pieton a fost accidentat mortal de un autovehicul.

Miercuri, 29 octombrie, la Câmpina, pe Strada Orizontului începeau, după o lungă așteptare, lucrările de reabilitare a rețelei de apă și canalizare, proiectul derulat cu fonduri europene de HidroPrahova, de departe cea mai importantă lucrare edilitară din Câmpina.

Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" din Câmpina va găzdui un eveniment educațional inedit, menit să trezească tinerilor curiozitatea pentru domeniile științifice și tehnologice.

La Spitalul Municipal Câmpina este doliu după anunțul cutremurător privind încetarea din viață a cunoscutului medic Nicolae Popescu.