CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Câmpina. Probleme care așteaptă intervenția autorităților - cablurile de pe stâlpi

- Actualitate -

Câmpina. Probleme care așteaptă intervenția autorităților - cablurile de pe stâlpi

Până la aprobarea bugetului local al municipiului Câmpina, probabil undeva la jumătatea lunii martie, continuăm să prezentăm zone sau probleme care așteaptă o rezolvare din partea autorităților.

În rândurile de față vom aborda o problemă care se regăsește în mai multe zone din oraș, o problemă pentru care s-a demonstrat că există o rezolvare.
Este vorba despre cablurile de pe stâlpii de iluminat public. Pe Bulevardul Carol I nu mai există aceste cabluri pe stâlpi, pentru că toate au fost trecute în canale subterane, așa cum este civilizat și firesc. În schimb, pe străzile mari, dar secundare - Calea Doftanei, Griviței, Plevnei, Mihail Kogălniceanu, B.P. Hasdeu și altele - lucrurile arată groaznic. Sunt stâlpi de care se prind zeci de cabluri și colaci întregi de cabluri... o imagine deplorabilă. Sigur, costă, sigur, durează, dar trebuie la un moment dat să înceapă și intrarea în această normalitate - trecerea tuturor cablurilor în subteran.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!


03 Feb 2025 09:05 1866 vizualizari


Comentarii






  • 03.02.2025 16:35 diss Deci alegerile au fost în iunie 2024, noua administrație a fost instalată în decembrie 2024 iar efectiv va începe treaba, nu au buget, prin aprilie 2025.Aproape un an de zile ce s-a întămplat?
  • 03.02.2025 09:42 Dragos Toate aceste probleme durează de foarte multe vreme și acum văd că le prezentați ca pe o obligație a actualei administrații. Nu am observat în ultimii 4 ani același tratament. Observ doar.
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
854 vizualizari 21 Aug 2026 23:11 Se surpă trotuarul pe Strada Ecaterina Teodoroiu din Câmpina

Se surpă trotuarul pe Strada Ecaterina Teodoroiu din Câmpina

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat că pe Strada Ecaterina Teodoriou a apărut o surpare într-un trotuar.

citeste mai mult
2620 vizualizari 21 Aug 2026 21:21 Accident spectaculos în apropierea intrării la Spitalul Municipal Câmpina

Accident spectaculos în apropierea intrării la Spitalul Municipal Câmpina

În cursul după-amiezii de vineri, la intrarea pe Strada Sg. Maj. Erou Grigore Nicolae din Câmpina, la mică distanță de intrarea la Spitalul Municipal, a avut loc un accident rutier.

citeste mai mult
1457 vizualizari 21 Aug 2026 11:48 Spitalul Sanconfind renunță la maternitate! Principala cauză este scăderea dramatică a numărului de nașteri

Spitalul Sanconfind renunță la maternitate! Principala cauză este scăderea dramatică a numărului de nașteri

„Dacă acum câţiva ani, chiar în perioada pande­miei, aveam 35-40 de naşteri pe lună şi tot era nerentabil, anul trecut a fost o medie lunară de 11 naşteri, iar acum am ajuns la o medie de cinci-șapte naşteri pe lună, dar personalul trebuie să fie acelaşi”, a explicat Ioan Simion, fondatorul Centrului Medical Sanconfind renunțarea la secția de maternitate, citat de zf.ro.

citeste mai mult
1339 vizualizari 21 Aug 2026 09:55 Accident pe DN1. Un TIR s-a răsturnat și a acroșat un autoturism

Accident pe DN1. Un TIR s-a răsturnat și a acroșat un autoturism

În această dimineață, pe DN1 a avut loc un accident de circulație, la km 67+650, pe sensul Ploiești - Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV