Rodica Papuc, candidat PNL Prahova pentru Senatul României, a transmis un comunicat de presă în care își manifestă susținerea și felicită cele trei doamne de la conducerea administrației locale câmpinene.
”În calitate de președinte interimar al PNL Câmpina și președinte al Organizației Femeilor Liberale Prahova, am susținut întotdeauna femeile care se implică profesional, cu decență și responsabilitate. Ca atare, le felicit pe cele trei doamne din conducerea administrației locale Câmpina și le asigur de sprijinul meu pentru realizarea proiectelor esențiale comunității câmpinene. Voi veghea, totodată, la buna desfășurare a tuturor activităților Consiliului Local, asigurându-mă că prioritățile orașului rămân în prim-plan și nu există niciun derapaj de la îndeplinirea intereselor câmpinenilor. Îmi doresc o opoziție constructivă, în care noi, PNL Câmpina, prin consilierii locali, dar și prin reprezentanții noștri, vom sprijini orice inițiativă în beneficiul câmpinenilor”, se arată în comunicatul de presă semnat de Rodica Papuc, președintele PNL Câmpina.
(CMF 11240002)

Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) a inițiat o campanie la nivel național, prin care dorește să fie mai aproape de cetățeni, să le asculte doleanțele și problemele. „AUR te aude!” este numele acestei campanii care a ajuns și la Câmpina.

Ziua porților deschise este, de obicei, un eveniment al unei instituții publice. În acest context, inițiativa USR Câmpina de a organiza un astfel de eveniment este cel puțin inedită.

Conducerea AUR Câmpina a început vizitele în cartiere, primul vizat fiind cartierul Turnătoriei, unul dintre cele mai sărace, cu foarte multe probleme de toate felurile.

Simona Panait a devenit președinte ales al filialei Câmpina a Alianței pentru Unirea Românilor.