În primul meci pe teren propriu din retur, CS Câmpina a întâlnit formația CS Vărbilău.
Într-un joc modest, dar care a fost controlat în permanență de trupa lui Claudiu Dumitrescu și Mugurel Dedu, câmpinenii s-au impus cu câte un gol în fiecare repriză. Mai întâi, au deschis scorul prin Bobeică, în minutul 36 (video), acesta reluând în plasă, din apropiere, o centrarea de pe partea dreaptă, după o deschidere excepțională a lui Claudiu Dumitrescu. În vreme ce oaspeții nu au prea ajuns la poarta adversă, iar când au ajuns nu i-au dat emoții lui Antal, cu nouă minute înainte de final, Bobeică și-a trecut în cont ”dubla”, tot cu un șut din interiorul suprafeței de pedeapsă.
La fluierul arbitrului ploieștean Laurențiu Piciu, CS Câmpina a aliniat următoarea formulă de start: Antal - Antal - Bej, Merluță, Năstase, Crețu, Fieraru (73 Tocitu), Cl. Dumitrescu (85 A. Dumitrescu), Badea, Toma, Nichifor, Bobeică.
Rezultatele acestei etape - aici.
Etapa viitoare, duminică, 17 martie, de la ora 11.00, CS Câmpina va juca în deplasare în compania echipei CSO Comarnic.
Echipa de seniori a CS Câmpina a încheiat sezonul precedent din eșalonul de elită al fotbalului județean pe locul 4.
La Craiova, pe Stadionul de atletism ”Nicolae Mărășescu”, au avut loc în acest week-end Campionatele Naționale de Atletism pentru sportivi sub 23 ani, CSS ”Constantin Istrati” Câmpina fiind prezent cu trei sportivi pregătiți de antrenorul Jenica Bran.
Sportul Câmpina a avut un parcurs bun în sezonul precedent, un parcurs încheiat pe un meritoriu loc 5.
CS Cornu își va relua pregătirile pe 15 iulie. Deja la gruparea din Cornu sunt multe noutăți în lot și s-a stabilit și programul meciurilor amicale.