Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă zilele acestea în parcarea Complexului comercial Lidl de pe Bulevardul Bălcescu din municipiul Câmpina.
Am tot semnalat de ani buni tot felul de parcări care mai de care mai... greu de înțeles:
În cazul de față, după cum se poate observa foarte bine, autorul acestei parcări pare să nu fi ținut cont de nicio normă... Ocupă o parte dintr-una dintre benzile de circulație și a blocat accesul pe locurile speciale destinate mamei și copilului. Dar nu poți să nu te gândești ce l-o fi determinat pe șoferul respectiv să-și lase mașina în asemenea hal... O mare bătaie de joc și un dezinteres total față de orice normă și față de ceilalți oameni. O lipsă crasă de respect!
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Caz incredibil înregistrat de polițiștii prahoveni. La data de 27 ianuarie, în jurul orei 23.25, polițiștii au oprit pentru control un autoturism care se deplasa pe Drumul Național 1 (E60), pe raza localității Comarnic.

Odată cu criza apei, toată lumea a aflat rolul extrem de important al Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare, Șotrile.

Intrarea în comuna Bănești dinspre Ploiești își va schimba radical înfățișarea.

Inspectoratul Județean de Poliție Prahova a fost sesizat cu privire la existența unor cazuri de tentativă de fraudă online, prin mesaje e-mail, în care anumite persoane și-ar fi atribuit identitatea unor persoane cu funcții de conducere din cadrul structurilor de aplicare a legii (Poliția Română, Europol).