CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Încep lucrările la alunecarea de teren de pe Strada Voila din Câmpina, în zona Șipotului

- Actualitate -

Încep lucrările la alunecarea de teren de pe Strada Voila din Câmpina, în zona Șipotului

La începutul lunii februarie, din cauza precipitațiilor și a terenului dificil, pe Strada Voila din municipiul Câmpina, în punctul "Șipot", s-a produs o surpare care ar putea pune în pericol traficul rutier. Autoritățile locale au împrejmuit și semnalizat corespunzător zona respectivă, iar Primăria a organizat în regim de urgență procedura de achiziție publică pentru executarea lucrărilor de intervenție.

Lucrările vor fi executate de societatea All Europe Group SRL Bucov, câștigătoarea licitației, și vor costa 46.870 lei fără TVA. După cum ne-a declarat primarul Alin Moldoveanu, ordinul de începere a lucrărilor a fost emis joi, 18 februarie 2021, iar lucrările de consolidare vor consta în realizarea unui zid de sprijin din beton armat, încastrat în pereții de piatră existenți. Apoi va fi refăcut trotuarul pe o lungime de aproximativ opt metri.


19 Feb 2021 13:06 5127 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
356 vizualizari 18 Aug 2026 19:16 Primăria Câmpina a emis ordinul pentru începerea lucrărilor de asfaltare pe Strada Orizontului

Primăria Câmpina a emis ordinul pentru începerea lucrărilor de asfaltare pe Strada Orizontului

Lucrările încep pe primul tronson, cel cuprins între intersecția cu Bulevardul Nicolae Bălcescu și intersecția cu Strada Industriilor și sunt executate de societatea SORCHIV GAZ din Breaza.

citeste mai mult
1039 vizualizari 18 Aug 2026 17:40 La Câmpina, 85 autovehicule abandonate au fost ridicate de pe domeniul public de la începutul acestui an

La Câmpina, 85 autovehicule abandonate au fost ridicate de pe domeniul public de la începutul acestui an

Poliția Locală Câmpina continuă acțiunile de identificare și eliberare a domeniului public de autovehiculele abandonate sau fără stăpân, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.

citeste mai mult
559 vizualizari 18 Aug 2026 17:02 Punctul de vedere al HIDRO PRAHOVA SA privind lucrările executate în zona Străzii Orizontului din municipiul Câmpina

Punctul de vedere al HIDRO PRAHOVA SA privind lucrările executate în zona Străzii Orizontului din municipiul Câmpina

În urma apariției articolului nostru "Hidro Prahova, parcă era gata primul tronson al Străzii Orizontului! Nu așa a fost informat președintele CJ Prahova la întâlnirea de duminică?", publicat astăzi, la prânz, societatea vizată a reacționat extrem de rapid și ne-a trasnmis un punct de vedere pe care îl publicăm integral.

citeste mai mult
3778 vizualizari 18 Aug 2026 12:50 O școală creștină privată a cumpărat clădirea OMV Petrom de pe Strada Plevnei din Câmpina

O școală creștină privată a cumpărat clădirea OMV Petrom de pe Strada Plevnei din Câmpina

Scoasă la vânzare de OMV Petrom de mai mult timp, clădirea de pe Strada Plevnei, la intersecția cu Strada Ardealului, și-a găsit un nou proprietar - Adamant International School, o școală creștină privată din Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV