Iarina Cojocaru, dublă campioană națională la natație în probele de 100m bras și 200m bras

Sport (Categoria articolului)

În perioada 22-26 iunie 2022, la Târgoviște a avut loc Campionatul Național de Natație pentru Cadeți. Clubul câmpinean Barracuda a participat la categoria sub 12 ani cu Iarina Cjocaru, antrenată chiar de tatăl ei, Gabriel Cojocaru, iar performanțele sale au fost de top.

Astfel, Iarina a câștigat probele de 100m bras și 200m bras, la această din urmă cu un nou record personal. De asemenea, Iarina a ocupat locul secund în proba de 200m mixt, îmbunătățindu-și cea mai bună performanță cu peste cinci secunde, iar în probele de 400m liber și 100m liber s-a clasat pe locul al treilea.
În total, la ediția din acest an a Campionatului Național de Natație pentru Cadeți, Iarina Cojocaru, de la Barracuda Câmpina, a obținut nu mai puțin de cinci medalii - două de aur, una de argint și două de bronz, o performanță remarcabilă pentru clubul pe care îl reprezintă, dar și pentru sportul câmpinean.
Felicitări, Iarina! Felicitări antrenorului Gabriel Cojocaru și Clubului Barracuda!