UPDATE - Conform unor martori oculari, cauza producerii accidentului ar fi o întoarcere neregulamentară a unuia dintre autovehicule chiar în intersecție.
Duminică, imediat după orele prânzului, pe DN1, la intersecția cu DJ720 spre Florești, a avut loc un nou accident de circulație. Două autovehicule s-au lovit destul de violent, în urma impactului două persoane fiind rănite și transportate spital după acordarea primului ajutor la locul accidentului.
Din primele cercetări ale polițiștilor, în eveniment au fost implicați un conducător auto în vârstă de 63 de ani și un conducător auto de 48 de ani. Au fost transportate la spital o femeie de 46 de ani și un minor de 17 ani, pasageri în mașina condusă de bărbatul mai tânăr. Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultat fiind negativ. Cercetările continuă pentru stabilirea cauzelor producerii evenimentului. Vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Echipaje de intervenție acționează pentru salvarea a patru persoane care practicau alinismul în zona Valea Albișoarei din Bușteni. Conform primelor informații, acestea s-au prăbușit aproximativ 10 metri după ruperea corzii de asigurare. (Știre în curs de actualizare)

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, a fost din nou pe șantierul drumului surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, care asigură și ieșirea spre DN1.

Consiliul Județean Prahova a aprobat vineri, în ședință extraordinară, repartizarea pe localități a cotei de 6% din impozitul pe venit aferent anului 2026.

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul pentru lucrări de dezinsecție va realiza tratamente specifice în parcurile și zonele verzi din municipiu.