Finala Cupei României, faza județeană. CS Blejoi a realizat eventul

Sport (Categoria articolului)

Ultimul act al fazei județene a finalei Cupei României la fotbal a a vut loc joi după-amiază, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești, între CS Blejoi, câștigătoarea campionatului Ligii A, și CSO Plopeni.

A fost un joc specific unei partide cu trofeul pe masă, echipa din Blejoi impunându-se încă din prima repriză și menținând avantajul de două goluri luat înainte de pauză până la ultimul fluier al arbitrului Ovidiu Oprea. La finalul celor 90 de minute, CS Blejoi a realizat eventul, câștigând și faza județeană a Cupei României cu scorul de 2-0.
CS Blejoi - CSO Plopeni 2-0
Marcatori: Lambru și Ir. Dumitru (11m).