După prologul de marţi de la Blejoi, sâmbătă dimineaţă au avut loc alte trei partide din etapa a 3-a a Ligii A Prahova, iar după-amiază alte 3 partide. Etapa s-a încheiat astăzi, cu puţine momente în urmă, odată cu fluierul final al partidei de la Păuleşti.
marţi, 30 august, ora 18.00
CS Blejoi - Petrolul Ploieşti 0-3
sâmbătă, 3 septembrie, ora 11.00
Petrolul Băicoi - CS Ceptura 5-1
AS Tufeni - Tricolorul Breaza 4-2
CSO Plopeni - Teleajen Văleni 2-1
sâmbătă, 3 septembrie, ora 17.00
Unirea Urlaţi - CS Cornu 1-3
AFC Brebu - Unirea Cocorăştii Colţ 4-2
CS Măneşti Coada Izvorului - Avântul Măneciu 4-3
duminică, 4 septembrie, ora 11.00
CS Păuleşti - FC Băneşti 2-3

Unul dintre cei mai promițători juniori ai CS Câmpina, Darius Oancea a făcut saltul la o formație din al treilea eșalon al fotbalului românesc - Înainte Modelu, din județul Călărași.

Un joc amical interesant a avut loc sâmbătă după-amiază la Brebu între două viitoare colege, AFC Brebu și Muscelul Câmpina.

Cu mulți absenți (Lupea, Gherghiceanu, Luncă - dublă fractură la mâna stângă, Borș, Nedelcu - recidivă la o accidentare mai veche, Frusina - exclus din lot pentru absențe repetate, Oancea - transferat la ACS Modelu Călărași în Liga a III-a, Manea), trupa de juniori a CS Câmpina, antrenor Roberto Opatchi, a întâlnit într-un meci amical formația Udinese Academy Bucuresti, grupa 2009-2010.

Într-un joc util de verificare pentru ambele formații, CSO Plopeni a învins sâmbătă dimineață pe CS Câmpina, cu scorul de 3-1.