După rezultatul de excepție al handbalistelor de la CS Câmpina - loul 7 la turneul final al Campionatului Național de Handbal Feminin juniori IV, avenit și rândul celor mai mici handbaliste de la clubul câmpinean să intre în arenă.
În perioada 17-18 iunie, grupa pregătită de către profesor Denisa Toma, va participa la Festivalul Național de Minihandbal, ce se va desfășura la Rm Vâlcea. La această competiție vor participa 32 de echipe din toată țara și, conform regulamentului, nu se va întocmi clasament.
Fetele de la CS Câmpina vor avea următoarele partide:
Sâmbătă, 17 iunie, Sala Traian
ora 12.00: CSS Corabia - CS Câmpina
ora 15.20: CS Câmpina - CSM Tg. Jiu
ora 19.20: Unirea Sânnicolau Mare - CS Câmpina
Duminică, 18 iunie, Sala Traian
ora 9.40: Dinamo București - CS Câmpina
ora 15.00: CS Câmpina - CSS Constanța

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.

Sportul Câmpina a făcut o figură onorabilă în ultima etapă, în deplasarea de la Cocorăștii Colț, în condițiile în care a avut absențe foarte multe și a făcut deplasarea cu majoritate din lot fiind juniori.

Elevul antrenoarei Mihaela Marin, de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina, a reușit la Craiova, pe Stadionul „Nicolae Mărășescu”, în etapa a doua a Naționalelor de atletism pentru seniori, tineret și sportivi sub 20 ani o frumoasă performanță, fiind la numai câțiva centimetri de prezența la Europenele de la Rieti, Italia.

Primul eșalon județean a ajuns la final, la acest sfârșit de săptămână fiind programate jocurile ultimei etape.