CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

O seară magică, la Câmpina, la concertul susținut de Orchestra PRO NOBILE din București

- Eveniment -

O seară magică, la Câmpina, la concertul susținut de Orchestra PRO NOBILE din București

Orchestra PRO NOBILE, soprana Mediana Vlad și tenorul Andrei Pleșca, soliști ai Teatrului Național de Operetă și Musical din București, au creat o seară magică la Câmpina, cu un superb concert de operă, operetă, musical și muzică de film. "Zâmbete pe portativ" a fost un concert care a încântat publicul, artiștii fiind răsplătiți cu îndelungi aplauze. 

Evenimentul, care a avut loc duminică seară în sala de spectacole a Casei Tineretului, a fost organizat de Asociația Musicum Adolescentia, în parteneriat cu Primăria și Consiliul Local Câmpina. Orchestra PRO NOBILE este formată din nouă instrumentiști, membri ai orchestrelor simfonice sau profesori de muzică și are în componență: viori, violoncel, flaut, clarinet, oboi, fagot și pian. Soliștii Mediana Vlad și Andrei Pleșca, angajați ai Teatrului Național de Operetă și Musical din București, sunt două voci de excepție, care au adus multă bucurie și strălucire prin prestația lor. 
Concertul a avut o desfășurare dinamică, cu prezentări interesante despre muzică, despre repertoriul ales și cu surprize muzicale pentru cei prezenți. Timp de o oră și jumătate, muzica a fost la ea acasă, iar publicul s-a bucurat de un spectacol frumos, cum ne-am mai dori să vedem la Câmpina.
Evenimentul face parte dintr-un proiect mai amplu, care include mai multe evenimente și care este finanțat prin PNRR - Componenta 11, Turism și Cultură.


19 Jun 2023 08:21 4270 vizualizari


Comentarii






327 vizualizari 30 Mar 2026 14:47 Seratele Culturale Elstar. O întâlnire cu Adina Popescu și un dialog despre două volume cu câte opt povestiri

Seratele Culturale Elstar. O întâlnire cu Adina Popescu și un dialog despre două volume cu câte opt povestiri

Joi, 2 aprilie, de la ora 17.30, la Librăria Elstar va avea loc o întâlnire cu Adina Popescu și un dialog despre două volume cu câte opt povestiri.

citeste mai mult
882 vizualizari 27 Mar 2026 19:51 S-au desemnat câștigătorii concursului de eseuri și desene „Basarabia, pământ românesc”

S-au desemnat câștigătorii concursului de eseuri și desene „Basarabia, pământ românesc”

Pe parcursul lunii martie s-a desfășurat concursul de eseuri și desene „Basarabia, pământ românesc”, organizat de Asociația Cultul Eroilor „Regina Maria” Câmpina, în parteneriat cu Asociația „Câmpina Tânără”.

citeste mai mult
978 vizualizari 24 Mar 2026 19:58 Ofelia Hărănguș și două fete din Grupul „Florile Prahovei” Câmpina, prezente la Chișinău, la Festivalul „Mărțișorul copiilor”

Ofelia Hărănguș și două fete din Grupul „Florile Prahovei” Câmpina, prezente la Chișinău, la Festivalul „Mărțișorul copiilor”

La finalul săptămânii trecute, la Chișinău a avut loc cea de-a patra ediție a Festivalului Internațional de Artă pentru copii și tineret „Mărțișorul copiilor”.

citeste mai mult
759 vizualizari 24 Mar 2026 07:42 În urmă cu aproape un secol, un mare actor român, Tony Bulandra, era sărbătorit la Câmpina, pe o scenă care nu mai există

În urmă cu aproape un secol, un mare actor român, Tony Bulandra, era sărbătorit la Câmpina, pe o scenă care nu mai există

Pe 24 martie 1933, pe scena Sălii „Monovici” din Câmpina avea loc spectacolul cu piesa „Marchizul de Priola” (scrisă în anul 1902 de francezul Henri Lavedan), cu marele actor Tony Bulandra în rolul principal, la final acesta fiind sărbătorit cu ocazia împlinirii a trei decenii de activitate teatrală.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV