CONTACT

Exemple de parcări "impecabile" în Câmpina

- Actualitate -

Exemple de parcări

Este adevărat că municipiul Câmpina suferă acut la capitolul locurilor de parcare, iar ritmul în care administrația locală caută soluții pentru rezolvarea acestei probleme este invers proporțional celui în care se achiziționează noi și noi autovehicule. În aceste condiții, nu este de mirare că "se inventează" tot felul de modalități de parcare, sfidând orice normă nu doar legală, ci și de bun simț.

Imaginile sunt surprinse zilele trecute, de cititorii noștri, în două locuri diferite din oraș. Într-una dintre imagini, de la intersecția Bulevardului Carol I cu Strada 1 Decembrie 1918, șoferul unui autoturism Mazda și-a parcat vehiculul în mijlocul străzii, blocând total una dintre cele două bretele care asigură legătura dinspre Judecătorie spre Bulevardul Carol I.
În cealaltă imagine, situația este și mai jalnică, pentru că șoferul unui BMW a parcat la intersecția Bulevardului Carol I cu Strada Toma Ionescu exact pe trecerea de pietoni, aproape ostentativ, încălcând flagrant orice normă rutieră, fără să mai vorbim de cei șapte ani de acasă.
În condițiile în care autoritățile cu atribuții în domeniu nu fac față numărului tot mai mare de "invenții" în domeniul parcărilor, noi facem un apel la dumneavoastră, cititorii noștri, ca dacă tot nu putem determina autoritățile să-i sancționeze, măcar să-i facem public de râs, astfel că așteptăm orice imagini surprinse cu parcări care încalcă legislația și bunul simț.


29 Jun 2019 19:04 7447 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
4309 vizualizari 14 Apr 2026 19:11 Accesul la insulele ecologice digitalizate, în trei pași foarte simpli

Accesul la insulele ecologice digitalizate, în trei pași foarte simpli

Așa cum vă anunțam în articolele noastre anterioare, din luna februarie, în municipiul Câmpina au început să intre treptat în funcțiune insulele ecologice digitalizate achiziționate printr-un proiect cu fonduri europene.

citeste mai mult
308 vizualizari 14 Apr 2026 14:11 Pe Strada Lt. Col. Erou Oprescu Adrian, o canalizare refulată le dă mari bătăi de cap oamenilor din zonă

Pe Strada Lt. Col. Erou Oprescu Adrian, o canalizare refulată le dă mari bătăi de cap oamenilor din zonă

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o serie de imagini care arată o canalizare refulată pe Strada Lt. Col. Erou Oprescu Adrian.

citeste mai mult
448 vizualizari 14 Apr 2026 12:17 La Câmpina, până la 31 martie s-au colectat 33% din impozite, mai puțin decât anul trecut ca procent, dar mai mult ca valoare absolută

La Câmpina, până la 31 martie s-au colectat 33% din impozite, mai puțin decât anul trecut ca procent, dar mai mult ca valoare absolută

La 31 martie 2026, primul termen scadent de achitare a taxelor și impozitelor locale, la Câmpina procentul de colectare a fost de 33%, adică 18.164.223,63 lei.

citeste mai mult
2937 vizualizari 14 Apr 2026 09:50 Adio centru de urgențe la Spitalul Municipal Câmpina! În proiectul de buget sunt

Adio centru de urgențe la Spitalul Municipal Câmpina! În proiectul de buget sunt

Eliberarea terenului pe care s-a aflat cinematograful din Câmpina a dat speranțe multora că Spitalul Municipal va putea accesa acum fonduri europene pentru realizarea unui Centru de Primiri Urgențe ultramodern.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV