Cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii, la Casa de Cultură “Geo Bogza” din Câmpina va avea loc spectacolul “Dă, Doamne, cântec!”, susținut de artiștii Secției de Revistă a Teatrului “Toma Caragiu”din Ploiești. Evenimentul va avea loc marți, 12 martie 2024, de la ora 19.00.
Vor cânta Nico, Daniela Răduică, Romea Zaharia, George Capanu, George Liviu Frâncu, Dragoș Maxim Galbăn și invitatul special Gabriel Dorobanțu, acompaniați de Orchestra Majestic. Vor dansa membri ai Baletul Bajestic de la Secția de Revistă. Spectacolul va fi prezentat de Mihaela Rus.
Este un spectacol subvenționat de la bugetul local, prin urmare biletele vor costa 40 lei la parter și 35 lei la balcon și au fost puse în vânzare la casieria Casei de Cultură “Geo Bogza”.

Magia Crăciunului va prinde viață prin generozitatea copiilor. De la copii, pentru alți copii mai puțin norocoși, încercați de viață, de nevoi.

,,Fețele iubirii”, o întâlnire în care literatura, emoția și dialogul s-au împletit firesc și au deschis noi perspective asupra felului în care trăim și exprimăm iubirea. Cam așa s-ar putea rezuma ediția de vineri seară a Seratelor Culturale Elstar.

Într-un context în care Muzeul Memorial „B.P. Hasdeu” și Biblioteca Municipală „Dr. C.I. Istrati” nu au organizat anul acesta aproape niciuna dintre manifestările pe care și le-au propus și pentru care au primit finanțare de la bugetul local, este de salutat evenimentul de la acest final de săptămână, atunci când s-au marcat 156 ani de la nașterea Iuliei Hasdeu.

Casa Tineretului a fost, joi la prânz, gazda vernisajului expoziției ”Un drum printre culori”, prima expoziție personală a Gabrielei Melinte.