CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

S-a scumpit biletul la maxi-taxi pe traseul Gară - Centru - Bănești

- Actualitate -

S-a scumpit biletul la maxi-taxi pe traseul Gară - Centru - Bănești De la 1 ianuarie 2016, prețul unei călătorii de la Gară la Câmpina și Bănești nu mai este 2,5 lei, ci 3 lei. Asta, în condițiile în care carburanții s-au ieftinit, iar TVA s-a redus. Scumpirea a fost anunțată călătorilor prin intermediul unor afișe postate în interiorul microbuzelor aparținând firmei Eliro.

Majorarea prețului la biletul de călătorie este oarecum surprinzătoare în condițiile în care, în luna decembrie a anului trecut, benzina și motorina s-au ieftinit, iar de la 1 ianuarie 2016 a scăzut TVA de la 24% la 20%. În plus, creșterea salariului minim pe economie, unul dintre motivele invocate de Eliro la scumpirea biletelor, va intra în vigoare abia din luna mai a acestui an.


03 Jan 2016 11:19 9357 vizualizari


Comentarii






  • 04.01.2016 23:14 Pantera Neagra Hei stimabililor, mersul pe jos face piciorul frumos, ia incercati si varianta asta si lasati-i pe astia sa dea faliment, daca merita, ca asa ar fi in lumea libera, nu?
  • 04.01.2016 11:09 Catinca Mihai In primul rand suntem mai scumpi decat alte orase :Bucuresti,Ploiesti,Brasov.In schimb primim ,,respect" daca ne revoltam:sar asociatii si patronii ca tva,ca abureli.MI-AR FI RUSINE SA DESCHID GURA SA FIU IN LOCUL DV SI SA ZBIER CA FAC FOAMEA CAND COLO AM BUZUNARUL PLINDe fapt soferii Eliro numara bani(in trafic)...ma rezum la atat.E cea mai jenanta firma din Campina.Nu ma intereseaza patronii,ei au caramida.Si detin monompolul.Angajatii,elevii de voie de nevoie apeleaza la voi
  • 04.01.2016 07:01 dricu cricu Vă mai aduceți aminte când s-a stabilit în consiliul local punctajul pentru licitație? Când PNL-ul condus de Tiseanu a defectat? Era de așteptat ca Eliro să facă ce vrea cu tariful. Să dea madam Papuc explicații acum. Așa se întâmplă când lucrurile importante sunt tratate cu superficialitate.
  • 03.01.2016 22:30 Paul Va plangeti de o scumpire de 50 bani?Cititi aici sa vedeti cum se scumpeste un bilet! http://maramedia.ro/maramure-unii-transportatori-au-scumpit-biletele-pe-ruta-sighet-baia-mare/video
  • 03.01.2016 18:15 ALEXANDRU Eliro este cea mai proasta companie de transport!Scumpesc biletele dar tot cu jegurile alea de maxi taxi circula!
  • 03.01.2016 17:13 Madalin Avem ce meritam, daca ramanem in continuare o turma care inghite orice si nu-si cunoaste drepturile si interesul. E revoltator cum de ani de zile, generatii dupa generatii de calatori care merg la gara au parte de conditii de transport de toata jena, dar tac, accepta si nu fac nimic pt a schimba ceva, pt a-si imbunatati in fond viata, pt a trai civilizat. Dar in curand, bulgarele schimbarii va porni. Mentalitatile s-au mai schimbat, nu vom fi la nesfarsit niste blanzi boi de jug, care tac si indura. Va trebui sa se infiripeze si la Campina o societate civila puternica :)
  • 03.01.2016 17:08 Un cetatean Bai dar nu sunteti indeajuns de ...? Pe voi chiar nu va controleaza nici o autoritate competenta? Voi chiar faceti doar ce vreti,comisioanele se duc unde trebuie,dar cine va eliberat licentele nu are nimic de adaugat,no ???
  • 03.01.2016 16:35 maria Nu este normal sa se scumpeasca biletul pana la gara la 3 lei.Mi se pare foarte mult atata timp cat tva-ul a scazut,carburantii s-au ieftenit iar salariile noastre au ramas la fel.Sa faca verificari autoritatile competente ca nu e normal sa-i lase sa-si bata joc de noi in asemenea mod.Primaria nu ia atitudine sau are cunostinta?
245 vizualizari 23 Jun 2026 22:41 646 locuri în liceele câmpinene pentru admiterea 2026

646 locuri în liceele câmpinene pentru admiterea 2026

Liceele câmpinene pun la dispoziția absolvenților de clasa a VIII-a, în acest an, 646 locuri la învățământul de zi, 28 dintre acestea fiind pentru învățământ dual.

citeste mai mult
1646 vizualizari 23 Jun 2026 14:51 Miercuri, 24 iunie, vor avea loc manevre tehnice la Paltinu

Miercuri, 24 iunie, vor avea loc manevre tehnice la Paltinu

Primăria Câmpina a transmis următorul comunicat de presă privind manevrele tehnice care sunt programate miercuri, 24 iunie, la Barajul Paltinu.

citeste mai mult
2388 vizualizari 22 Jun 2026 21:23 32 milioane lei alocați de Guvern pentru sursă alternativă de apă în Prahova. Investiții majore la frontul de captare Siliște-Bănești

32 milioane lei alocați de Guvern pentru sursă alternativă de apă în Prahova. Investiții majore la frontul de captare Siliște-Bănești

Guvernul României a aprobat, într-o ședință extraordinară desfășurată luni seară, alocarea sumei de 32 milioane lei de la Fondul de Rezervă Bugetară pentru județul Prahova. Suma este destinată asigurării unor surse alternative de apă la Barajul Paltinu.

citeste mai mult
1496 vizualizari 22 Jun 2026 15:23 În cartierul Turnătoriei din Câmpina se lucrează la refacerea parcării

În cartierul Turnătoriei din Câmpina se lucrează la refacerea parcării

Pe Strada Zorilor din cartierul Turnătoriei se lucrează la refacerea parcării.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV