CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Miercuri, 18 noiembrie 2020, se întrerupe furnizarea apei în localitățile Bănești, Brebu, Telega, Breaza și Băicoi

- Social -

Miercuri, 18 noiembrie 2020, se întrerupe furnizarea apei în localitățile Bănești, Brebu, Telega, Breaza și Băicoi

HidroPrahova anunță că alimentarea cu apă potabilă din sursa Paltinu, pe tronsonul Stația de Tratare a Apei Voila - N.H. Movila Vulpii, va fi întreruptă miercuri, 18 noiembrie 2020, de la ora 5.00, pentru un interval de 24 de ore, în vederea unei intervenţii programate de înlocuire a unor echipamente tehnice. Intervenția este realizată de Societatea Exploatare Sistem Zonal Prahova. 

De această întrerupere a furnizării apei vor fi afectați locuitorii din comunele Bănești, Brebu și Telega și parțial cei din orașele Breaza și Băicoi. HidroPrahova va putea distribui apa în regim normal după finalizarea lucrărilor anunțate de către Exploatare Sistem Zonal Prahova. Reluarea furnizării apei se va face treptat, pe măsura umplerii rezervoarelor și a rețelelor de distribuție. HidroPrahova noastră îşi cere scuze faţă de locuitorii care vor suferi din cauza lipsa apei potabile şi roagă toţi consumatorii afectaţi de această oprire să îşi asigure rezerve de apă pentru consum și uz casnic, în perioada întreruperii furnizării apei.


17 Nov 2020 17:54 4855 vizualizari


Comentarii






1321 vizualizari 05 Feb 2026 12:01 Ansamblul Folcloric “Ghiocelul” a primit Premiul “Dinu Săraru” la Gala Fundației Naționale pentru Civilizație Rurală „Niște țărani”

Ansamblul Folcloric “Ghiocelul” a primit Premiul “Dinu Săraru” la Gala Fundației Naționale pentru Civilizație Rurală „Niște țărani”

Fundația Națională pentru Civilizație Rurală "Niște țărani", fondată de scriitorul Dinu Săraru în urmă cu mai bine de un sfert de veac, oferă anual premii celor care duc mai departe tradițiile românești.

citeste mai mult
592 vizualizari 04 Feb 2026 18:36 Ziua Cititului Împreună, marcată simplu și frumos la Grădinița nr. 6 din Câmpina

Ziua Cititului Împreună, marcată simplu și frumos la Grădinița nr. 6 din Câmpina

4 Februarie este Ziua Cititului Împreună, iar momentul a fost marcat simplu, dar frumos, la Grădinița nr. 6 din cartierul Turnătoriei din Câmpina.

citeste mai mult
1426 vizualizari 02 Feb 2026 10:42 Povestea contelui francez Guy de Poix, care a ales să-și doarmă somnul de veci într-un cimitir din Câmpina

Povestea contelui francez Guy de Poix, care a ales să-și doarmă somnul de veci într-un cimitir din Câmpina

Pentru mulți, Guy de Poix este un vin, un vin foarte bun, după cum spun cunoscătorii, un vin produs la Cramele Ceptura. Mult mai puțini, inclusiv dintre cei care apreciază acest vin, știu că Guy de Poix este numele unui conte francez, cel care a pus bazele primei crame private din România contemporană, la Ceptura, și care a trăit în ultimii ani ai vieții la Câmpina, alegând să fie înmormântat aici, în Cimitirul Voila.

citeste mai mult
758 vizualizari 28 Jan 2026 07:00 Violența în școală, tema sensibilă a conferinței organizate de Asociația Câmpina Tânără și Atelierul Actorului

Violența în școală, tema sensibilă a conferinței organizate de Asociația Câmpina Tânără și Atelierul Actorului

Într-o lume în care tot mai mulți copii se confruntă cu frica, izolarea sau violența în mediul școlar, Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală devine mai mult decât o dată din calendar, devine un moment de reflecție, dialog și asumare.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV