CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Trei ore de încântare la Balul Bobocilor 2017 de la Colegiul “Grigorescu”

- Eveniment -

Trei ore de încântare la Balul Bobocilor 2017 de la Colegiul “Grigorescu”

"Salt în timp", aceasta a fost tema ediției din acest an a Balului Bobocilor de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" din Câmpina. Trei ore de spectacol adevărat la capătul a aproape trei luni de muncă grea, presărată cu lacrimi, cu ezitări, cu speranță. Trei ore de emoții pentru cele opt perechi de boboci, dar și pentru o sală plină până la refuz cu colegi, prieteni, părinți și profesori.

Balul Bobocilor de la CNNG a avut loc vineri seară la Casa de Cultură “Geo Bogza”. A fost un show, după cum spuneam, așa cum ne-au obișnuit liceenii de la “Grigorescu” de câțiva ani încoace. Pentru că acest eveniment devenit tradiție a ieșit de mult din tiparele unui bal clasic. A fost un show cu 16 vedete în spatele cărora a stat o întreagă echipă a cărei muncă s-a văzut acolo, pe scenă. Bobocii ne-au oferit o călătorie în timp, prin muzica și stilurile de dans din anii ’50 și până aproape de zilele noastre. Juriul a fost format din doamnele profesoare Geta Sârbu, Corina Stoian și Raluca Cârstea, Maria Chiriacopol și Paul Moraru - câștigătorii de anul trecut ai Balului Bobocilor.
A fost seara lor, a bobocilor de la CNNG, o seară care va rămâne, fără îndoială, una dintre cele mai frumoase amintiri din viața de liceeni. Și iată-i pe câștigători: 

Miss Boboc 2017 - Teodora Pârvan
Mister Boboc 2017 - Adrian Bobescu

Locul al II-lea – Andreea Dafinoiu și Radu Dumitru
Locul al III-lea – Antonia Goran și Matei Vișoiu 

Miss Popularitate – Andreea Dafinoiu

Miss Naturalețe – Patricia Bohâlțea

Miss Eleganță – Ana Maria Toma

Miss Atitudine – Olga Șendroiu 

Mister Popularitate – Radu Dumitru

Mister Atitudine – Bogdan Iancu

Mister Spontaneitate – Raul Iacob

Mister Eleganță – Emanuel Moga
 

Cea mai bună dansatoare – Ingrid Bitay

Cel mai bun dansator – Mihnea Marișoiu

Cea mai bună actriță – Miruna Neagu 

Cel mai bun actor – Andrei Dumitrache


09 Dec 2017 21:02 15418 vizualizari


Comentarii






  • 12.12.2017 00:16 Mihaela Dima Felicitari pentru toti concurentii si antrenorii lor. Spectacolul a fost grandios. Din pacate, jurizarea a fost ca la Eurovizion; fratele mai mare a votat pentru sora mai mica. Asa a fost si anul trecut. Nu am inteles care au fost criteriile de clasificare ale concurentelor, mai ales, ca in juriu au fost profesori cu experienta. Pe viitor, nu ar strica mai multa seriozitate si transparenta la jurizare.
  • 11.12.2017 11:14 Boitan Emil Bravo! A fost un spectacol deosebit. Pentru mine ,ca bunic, a fost ca intr-un vis frumos.Felicit pe toti copiii .Ati fost minunati!
  • 11.12.2017 08:42 ionescu adrian A fost o jurizare incorecta la fete.Locul 1,2,3 nu l-au meriitat.
884 vizualizari 15 Sep 2025 18:12 Cei mai buni sportivi câmpineni, premiați de administrația locală

Cei mai buni sportivi câmpineni, premiați de administrația locală

După cum știți deja, Festivalul "Serbările Toamnei" începe în fiecare an cu premierea elevilor cu rezultate bune la olimpiade și concursuri școlare și premierea celor mai buni sportivi de la cluburile câmpinene.

citeste mai mult
865 vizualizari 15 Sep 2025 11:44 Descoperiți Valea Doftanei prin MTB & Trail Run

Descoperiți Valea Doftanei prin MTB & Trail Run

Pe 28 septembrie, la Valea Doftanei va avea loc evenimentul MTB & Trail Run prin care sunteți invitați să descoperiți frumoasa localitate din amonte de Lacul Paltinu.

citeste mai mult
1286 vizualizari 15 Sep 2025 10:58 Premierea elevilor cu rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare

Premierea elevilor cu rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare

Ca în fiecare an, în deschiderea Festivalului ”Serbărilor Toamnei”, desfășurat la Câmpina week-end-ul trecut, a avut loc premierea elevilor cu rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare.

citeste mai mult
1020 vizualizari 14 Sep 2025 21:07 Unde se duc primii cinci ani? Povestea unei grădinițe care a transformat un spațiu gol într-o fabrică de amintiri

Unde se duc primii cinci ani? Povestea unei grădinițe care a transformat un spațiu gol într-o fabrică de amintiri

În urmă cu cinci ani, unde se află acum Grădinița GoKids, în Câmpina, pe Strada Cercului, nr. 4, erau doar planuri pe o hârtie și o doză masivă de curaj nebun. Astăzi, se aud chicoteli, picioare mici care aleargă neîncetat și veșnica întrebarea "de ce?".

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV