După succesul din luna iunie, anul acesta, înregistrat de expoziția dedicată memoriei lui Aurel Vlaicu, Primăria municipiului Câmpina și comandorul Gheorghe Coman au decis să organizeze o nouă expoziție, găzduită tot de Casa Tineretului. Și cel mai potrivit prilej pentru deschiderea oficială a acestei expoziții a fost 13 septembrie 2021, când s-au împlinit 108 ani de la tragicul accident care a dus la prăbușirea avionului pilotat de Vlaicu și la decesul tânărului inginer și pilot. Aurel Vlaicu și-a pierdut viața în temerara sa încercare de traversare a Carpaților cu avionul său Vlaicu II.
Expoziția reunește reproduceri ale avioandele inventate de Aurel Vlaicu de la scara 1:1 până la scara 1:10, dar și alte materiale legate de viața și activitatea lui Aurel Vlaicu, precum și numeroase premii obținute de-a lungul timpului de comandorul Gheorghe Coman, președintele Fundației Aerospațiale Române și al Asociației Române pentru Propaganda Aviației - ARPA. La deschiderea oficială a expoziției au participat: o delegație de la Primăria Geoagiu Băi, localitate care include și fostul sat Binținți, actualmente Aurel Vlaicu - satul natal al pilotului, studenți de la Academia Forțelor Aeriene "Henri Coandă" de la Brașov, cadre militare în rezervă și în retragere, membri ai Asociației Române pentru Propaganda Aviației, membri ai Asociației Aviatorilor Brașoveni, iubitori ai aviației, dar și o delegație a Primăriei Bănești, în frunte cu primarul George Stoica și viceprimarul Valentin Nichitoiu. Cei menționați au venit să viziteze expoziția de la Câmpina după ceremonialul de la Bănești, de la monumentul dedicat lui Aurel Vlaicu. Au vorbit oaspeților primarul municipiului Câmpina - Alin Moldoveanu și comandorul Gheorghe Coman.
Expoziția de la Casa Tineretului va fi deschisă până duminică, 19 septembrie 2021, intrarea fiind liberă.

Pe 25 martie este Ziua Poliției Române, prilej de sărbătoare, de avansări, dar și de o interacțiune cu publicul mai umană, mai ales cu publicul mic, cu copiii.

Pe 27 martie 1918, Basarabia a fost prima dintre provinciile românești care s-a unit cu patria mamă, act finalizat la 1 Decembrie 1918 cu Marea Unire de la Alba Iulia.

Chiar dacă s-a născut la Comarnic, pe 25 ianuarie 1964, Tituș Constantin este considerat câmpinean, aici crescând nu numai din punct de vedere artistic. Este un cantautor de muzică acoustică rock – country – folk, dar datorită experienței artistice acumulate poate aborda cu ușurință și alte genuri - pop, blues, jazz.

Azami Training a continuat seria conferințelor din cadrul proiectului mai amplu „Pariu cu mintea, viitor fără umbre”, cu o nouă întâlnire cu elevi din liceele câmpinene pe tema „Competențe pentru viitor”.