În cursul zilei de miercuri, 22 iulie, o persoană a reclamat Poliției Municipale Câmpina faptul că dintr-un autoturism neasigurat au fost sustrase două telefoane mobile.
Polițiștii câmpineni au demarat imediat cercetările și au depistat în scurt timp un tânăr de 24 de ani, din localitate, asupra căruia au găsit cele două telefoane mobile. Împotriva tânărului s-a luat măsura reținerii pentru 24 de ore, iar polițiștii de la Serviciul de Investigații Criminale continuă cercetările pentru stabilirea întregii activități infracționale, tânărul câmpinean fiind acuzat de furt.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Polițiștii din Florești au fost sesizați că, pe un drum din localitate, un autovehicul ar fi fost condus în mod sinuos de către o persoană de sex masculin, fără a avea montate plăcuțe cu numărul de înmatriculare.

Caz incredibil înregistrat de polițiștii prahoveni. La data de 27 ianuarie, în jurul orei 23.25, polițiștii au oprit pentru control un autoturism care se deplasa pe Drumul Național 1 (E60), pe raza localității Comarnic.

Odată cu criza apei, toată lumea a aflat rolul extrem de important al Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare, Șotrile.

Intrarea în comuna Bănești dinspre Ploiești își va schimba radical înfățișarea.