CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

O familie din Câmpina are nevoie de ajutor, după ce casa i-a luat foc

- Social -

O familie din Câmpina are nevoie de ajutor, după ce casa i-a luat foc

În urmă cu ceva timp, o casă de pe Aleea Pinului, din Câmpina, alee aflată undeva între străzile Bobâlna și Calea Doftanei, a luat foc. Pompierii au intervenit cu promptitudine și au reușit să salveze casa de la distrugere totală, dar, totuși, acum, oamenii ar avea nevoie de ajutor pentru a-și reface locuința.

Din păcate, posibilitățile lor financiare sunt reduse, iar în condițiile în care costul materialelor de construcție este din ce în ce mai ridicat, refacerea casei pare a fi o problemă cu o soluție tot mai greu de găsit. Sunt oameni simpli cei care locuiesc în această casă, nu au unde se duce, iar în condiții de iarnă și ger, situația lor este extrem de delicată. În aceste condiții, vecinii din zonă doresc să fac un apel public către oricine poate contribui cu un ajutor sub orice formă la reconstrucția acestei case, să-i contacteze la numărul de telefon 0766.811.908.


01 Feb 2023 07:14 5571 vizualizari


Comentarii






288 vizualizari 13 Oct 2025 19:25 Din 20 octombrie, la Câmpina se pot depune cererile pentru acordarea ajutorului de încălzire

Din 20 octombrie, la Câmpina se pot depune cererile pentru acordarea ajutorului de încălzire

Primăria Municipiului Câmpina anunță că, începând cu data de 20 octombrie 2025, se vor distribui formularele și se pot primi cererile pentru acordarea ajutorului de încălzire.

citeste mai mult
763 vizualizari 12 Oct 2025 13:22 Povestea Bisericii de la Han, din Câmpina

Povestea Bisericii de la Han, din Câmpina

Fără a fi un mare centru al ortodoxiei românești, de-a lungul anilor, Câmpina a reprezentat un loc în care s-au clădit biserici frumoase, fiecare cu povestea sa. În rândurile următoare, vă prezentăm povestea Bisericii de la Han, astăzi Biserica de la Brazi sau, oficial, Biserica Adormirea Maicii Domnului, cea mai veche biserică din Câmpina.

citeste mai mult
1840 vizualizari 11 Oct 2025 11:19 Magazinul RURIS s-a mutat ”La moară”, și-a diversificat gama de produse și vine cu oferte speciale

Magazinul RURIS s-a mutat ”La moară”, și-a diversificat gama de produse și vine cu oferte speciale

La intersecția Calea Doftanei - Strada Bobâlna, în punctul cunoscut de localnici ”La moară”, s-a mutat Magazinul RURIS.

citeste mai mult
788 vizualizari 09 Oct 2025 11:57 Locurile de joacă dintre blocuri, între dorința seniorilor de liniște și nevoia copiilor de a ”bate mingea”

Locurile de joacă dintre blocuri, între dorința seniorilor de liniște și nevoia copiilor de a ”bate mingea”

În Câmpina, pe la majoritatea blocurilor de locuințe din toate cartierele există spații de joacă amenajate în funcție de cum au fost... vremurile.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV